682c57ea9f890d302d95c0bf 1

3 найвідоміших журналістських розслідувань Миколаєва

Пам’ятайте: про що б не йшла мова, йдеться про гроші.

 Уїнстон Черчилль

І дійсно, це висловлювання гарно придатне до українських реалій. У часи, коли багато хто з посадовців намагається знайти власну золоту жилу, а правоохоронні органи часто заходять у глухий кут, намагаючись викорінити зло, місія “сторожового пса правосуддя” кладеться на плечі журналістів-розслідувачів. 

Багато хто з нас вже наслуханий про викривальні та скандальні журналістські розслідування, наприклад, з Денисом Бігусом. Проте мало кому відомо, що у Миколаєві теж є центр журналістських розслідувань, яке, до речі, зовсім не поступається якістю та сенсаційністю столичним. 

Тому, сьогодні пропоную ознайомитися із трьома найгучнішими журналістськими розслідуваннями нашого міста.

Відділення смерті (2019)

Автор: Олеся Баранцевич

Темою матеріалу стало відділення гематології в Миколаївській обласній клінічній лікарні, де лікують захворювання крові. Про стан наших медичних закладів можна говорити довго і нудно. В принципі, обласна влада добре з цим справляється. 

Олеся Баранцевич з центру журналістських розслідувань вирішила розібратися у чому причина настільки занедбаного стану закладу. Пацієнти лікуються у нелюдських умовах. Через недотримання вимог щодо температури та гігієни, важкохворі мають боротися не тільки з недугою, а ще й якось давати відсіч протягам з-під вікон. Як з’ясувалось, адміністрація лікарні не може знайти кошти на ремонт відділення, тоді як закуповує медобладнання за значно завищеними цінами. 

А поки пацієнти єдиного на всю область відділення гематології роками марно чекають на ремонт, головний лікар Петро Римар отримує кошти від фондів, які фігурують у кримінальних провадженнях. 

Тема, судячи з переглядів та коментарів, дуже болюча для миколаївців, адже подивилось відео майже 16 000 користувачів, а свої відгуки залишили 23 особи.

Втратили береги: хто забудував котеджами Миколаївські пляжі (2020)

Автор: Ярослав Чепурний

Цей список не може обійтись без цього розслідування. Темою матеріалу, як можна здогадатися з назви, стали застроєні котеджами прибережні території Миколаєва. 

Журналіст Ярослав Чепурний з’ясовував внутрішні течії та зв’язки бандитів з представниками державних секторів. А глядачі у відео знайдуть відповідь на питання, хто ж ці “добрі” люди, які відтяпали значні ділянки землі, де згідно з законом мав би бути вільний прохід до річки та берегу. Та місцева влада закриває на це очі, а замість зелених територій маємо бетон та високі огорожі. 

Коли вдасться розчистити узурповані берегові лінії річок Інгул та Південний Буг від незаконних забудов представникам влади відповісти складно.  

Хата кандидата || У центрі уваги  (2020)

Маєток О. Садикова

Автор: Оксана Орсач

Розслідування, яке набрало найбільшу кількість коментарів – 141 і найбільшу кількість переглядів у цій добірці – 17 306. У центрі уваги журналістського розслідування постало питання – де та у яких маєтках живуть народні обранці?

Таким чином, наприклад, Олександр Садиков користується оздоровчим комплексом, що біля Парку Перемоги на 1000 кв.м. Тут тобі і басейн, і зелена зона. А Владислав Чайка пішов ще далі. Пам’ятаєте пункт вище, про прибережні зони? Так от, одним із власників незаконно побудованого котеджу є саме він. Вид просто неймовірний. Згодом взяв в оренду ще 20 соток з критим басейном. Проте у коментарях увагу глядачів привернув маєток Тетяни Домбровської, оминувши  навіть житло Олександра Сєнкевича:

Пусть Танечка расскажет людям откуда походит её бизнес.

Интересно Домбровская горланит по всему городу, что бедная и нищасная, все делает для Николаева. А сама из людей деньги в стиле 90-х выбивает.

Своєю місією центр журналістських розслідувань вважає робити таємне явним. Викривати несправедливість, розвивати громадянське суспільство без корупції та встановлювати підзвітність влади за допомогою розслідувальної журналістики. І їм це вдається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *