Startup

Двері відчинені – візьми своє!

Ми живемо у прогресивний час змін та можливостей. Сьогодні ми все частіше чуємо, що хтось закінчив 11 клас в Америці по FLEX, був степендіатом Erasmus+, отримав гранд DAAD, став EVS-волонтером чи працює в міжнародній компанії і щодня спілкується з шефом іноземною мовою. Можливості кружляють навколо нас, і це унікальний час! Основне, що потрібно зробити – просто захотіти їх для себе відкрити й усвідомити, чого саме хочеш.

Не так давно я стала свідком розвитку компанії, яка починала свій шлях як маленька ініціативна група. Чотири роки тому захоплені ідеєю друзі створили свій стартап на другому поверсі старенького дюплекса. Зараз вони і досі себе так називають – стартап, але цей стартап вийшов на національний рівень, отримав фінансування від канадського уряду, канадських та американських інвесторів та по-тихеньку захоплює і американську аудиторію. Сьогодні вони мають прекрасний великий офіс, десятки працівників і заміною дюплекса став триповерховий заміський будинок.

Компанія займається створенням і вдосконаленням платформи для отримання середньої освіти для людей, які у свій час покинули навчання з певних причин. Наразі мешканці Канади та Штатів мають можливість освоїти базову шкільну програму абсолютно безкоштовно. До того ж, учні мають коучів, які їх підтримують і не дають зійти з дистанції завчасно. І це тільки один з напрямів проекту.

Письмові практики: сучасний тренд чи психологічна необхідність?

У компанії працюють люди з усього світу: Канади, Америки, України, Болгарії, Румунії, Японії, Кенії, Англії тощо. Незалежно від того, хто з якого куточка світу працює – стартап розвивається і вдосконалюється. Співзасновник компанії розповідає, що для нього є важливою мотивація його команди, зацікавленість в ідеї та процесі роботи. Так, він ставить дедлайни і встановлює рамки, але не займається мікроменеджментом, не змушує ходити в офіс і приходити вчасно на роботу, не підтримує систему штрафів і не ставиться до своїх  працівників як до підлеглих – вони друзі. Основна вимога – робота має бути виконаною вчасно. Погодьтесь, підхід до керування людьми надзвичайно демократичний, але, як показує результат, він працює.

Раз на рік команда розробників традиційно з’їжджається з усіх куточків світу в заміський будинок, щоб протягом тижня-двох попрацювати разом у звичайній домашній атмосфері. Кожен займається своєю справою, змінює майбутнє у комфортних для себе умовах.  Хтось працює надворі, хтось – лежачи на дивані, комусь подобається працювати вночі. Вільний час, приготування обіду, ранкова кава чи вечірні посиденьки біля вогнища з келихом вина – це безцінний час обміну думками, ідеями, жартами та новинами.

“Якось наш співробітник привів свого друга, який хотів пройти курси програмування та проходити у нас практику з подальшим працевлаштуванням,” – розповідає співзасновик стартапу. – Звичайно, ми погодились оплатити йому навчання та випробувальний термін. Нам було важливо, що цей хлопець змотивований, зацікавлений та відкритий до знань. Але мабуть не настільки, бо втік від нас через два тижні,” – продовжив сміючись.

Оскільки компанія розвивається, розвивається і система мотивації для співробітників. Незважаючи на це, жоден з них не має десятого айфона. Це про цінності. У кожного є власне хоббі, зранку усі зустрічають один одного з посмішкою та гарним настроєм, кожен поважає культурне та релігійне підґрунтя своїх колег, готовий допомогти при нагоді.

Для мене історія цього стартапу про можливості, вибір та наполегливість. Його засновники не зупинились перед численними труднощами, а їхні працівники зробили вибір розвиватись у комфортних та вільних умовах, мати толерантне ставлення до себе, змінювати світ так, як їм подобається… До речі, українець, який у них працює, вчився в миколаївській Могилянці. Наразі він один з провідних програмістів усього проекту і виступає ментором для своєї команди. І хтось може сказати: “Ну, круто, пощастило хлопцю!”, але це далеко не так. Це повага до себе та своїх знань, це робота над собою, наполегливість, прагнення до вдосконалення і не втрачені можливості. А у світі їх повно для кожного!

Таня Пилипчук: страх – це найдурніша перешкода, яка знищує мільйони геніальних ідей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *