Internet

Інтернет руйнує мозок!

Сьогодні люди все більше звертаються до світової павутини у пошуках необхідної інформації: рецепту пігулок, ГДЗ, аби скачати дипломну роботу, cкопірайтити якусь статтю, глянути фільм про інопланетян та просто подивитися смішне відео на YouTube.

Інтернет погано впливає на людину, – кажуть дорослі. А от молодь цьому неабияк суперечить. Хоча дивлячись на сучасних підлітків, здається, з Інтернету і починається деградація. Та в чому ж насправді проблема? Аби зрозуміти, варто лише подивитися на малечу навколо.

Дітям дозволяють дивитися мультики ще до того, як вони починають розмовляти, а ідеальним подарунком на день народження вже давно вважаються телефони, планшети і комп’ютери. Усе починається ніби безневинно (і традиційно!): із коротких пізнавальних відео, а далі YouTube стає невід’ємним учасником сніданків, обідів і вечер.

Дитині приділяють усе менше часу, і згодом вона починає вважати, що грати в телефон – «нормально», дивитися весь день мультики – теж нормально. А через кілька років у її житті з’являється Instagram. Підліток починає дивитися на всі ці ідеальні форми, ідеальне життя й ідеальні фото. Замислюється над питанням: чому в мене не так? От тоді й починається гноблення себе і розвиток невпевненості у собі. Хоча насправді соцмережі з самого початку створювалися заради полегшення життя.

Просто запитавши одногрупників і родичів, виявляю, що лише одна людина з десяти не знає, що таке соцмережа. І так, це бабуся. Згідно зі світовою статистикою, діти вже від 10 років є постійними користувачами інтернету. Це означає, що у період свого становлення вони проводять у віртуальному світі більше часу, ніж потрібно. А надалі ризикують банально не отримати потрібних навичок спілкування. Натомість у них можуть розвиватися фобії спілкування з реальними людьми та страх перед суспільством загалом.

П’ять корисних додатків для твого смартфону

Дорослі також часто потрапляють у пастку залежності від соцмереж та інтернету, захоплюючись відеоіграми або чатами. Але студенти, наприклад, часто звертаються до інтернету за допомогою: у пошуку навчальної інформації або роботи. Для багатьох інтернет і сам став місцем роботи. І не лише для IT-шників.

Інтернет увійшов у наше життя ніби “вчора”, але вже вніс глобальні зміни в життя сучасної людини. Чи руйнує він мозок? Так! Якщо з самого дитинства проводити в ньому більше часу, ніж на ігрових майданчиках, у спортивних секціях чи просто серед однолітків. Але й ні! Якщо ставитися до нього як просто до ресурсу, що може допомогти за нагоди.

Таня Пилипчук: страх – це найдурніша перешкода, яка знищує мільйони геніальних ідей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *