Game Of Thrones Memes

Не “Грою Престолів” єдиною! Топ-5 фентезі-серіалів

Із дня прем’єри найвідомішої фентезі-саги «Гра Престолів» пройшло вже більше семи років. За цей час серіал набув статусу культового та породив невгасаючу моду на фентезі загалом та екранізацію епічних романів зокрема. Світові канали та інтернет-сервіси почали штампувати фентезі, у сподіванні повторити неймовірний успіх саги НВО. Проте, ще жодному не вдалось хоча б трохи наблизитись до такої популярності.

Наразі Netflix покладає великі сподівання на екранізацію романів про Відьмака поляка Анджея Сапковського, зйомки якого мають розпочатися вже цієї осені. Багато експертів сходяться на думці, що історія Геральта із легкістю замінить глядачам «Гру Престолів». Та до виходу серіалу ще багато часу, тож ми вирішили звернути вашу увагу на багатосерійні шоу, що вже не перший сезон розважають глядачів.

Обрати кілька найкращих фентезі-серіалів через засилля цього жанру дуже непросто. До того ж, кожен канал чи студія, намагаючись випустити щось унікальне, відходять від класичного поняття фентезі, та й розмиті жанрові рамки не дуже допомагають із вибором. Та все ж пропонуємо вам топ-5 багатосерійних фентезі, щоб полегшити очікування нового сезону «Гри Престолів» та легше пережити прощання з улюбленою сагою.

Американські боги (American Gods)

Прем’єра: 30 квітня 2017

Сюжет: Чоловіка із дивним ім’ям Тінь Мун (Shadow Moon) передчасно випускають із в’язниці на похорон дружини, яка загинула в автокатастрофі. Дорогою на похорон Тінь зустрічає загадкового Містера Середу, який пропонує йому роботу охоронця, тим самим свідомо залучаючи у війну між «старими» і «новими» богами.

Критика: Серіал знято за культовим романом британського письменника Ніла Геймана, що автоматично привертає увагу. Геймана екранізують не вперше: до «Американських богів» були «Кораліна», «Зоряний пил» та «Небудь-де». Наступного року з’являться «Добрі передвісники», а також готується до екранізації «Книга кладовища». До того ж, у головних ролях багато відомих акторів: Емілі Браунінг, Джилліан Андерсон, Петер Стормаре, Іян Макшейн та ін. Та навіть якщо не зважати на це, похмура й кривава історія звичайної людини, втягнутої у війну богів, безумовно варта уваги. Гіпнотичний візуальний стиль (зверніть особливу увагу на вступні титри), акторська гра, різнопланові персонажі та продуманий нетривіальний сюжет вигідно виділяють «Американських богів» на тлі решти серіалів останніх років.

Страшні казки (Penny Dreadful)

Прем’єра: 11 травня 2014

Сюжет: Містична хоррор історія вікторіанського Лондона з переосмисленням таких відомих казкових та літературних персонажів, як Доріан Грей, Франкентшейн, доктор Джекіл та містер Хайд та Дракула.

Критика: Кривава моторошна драма з плеядою зіркових акторів – Єва Грін, Тімоті Далтон, Біллі Пайпер та Джош Гартнетт – одразу отримала визнання критиків та була неодноразові номінована на провідні телевізійні премії. Оригінальний стиль із присмаком готики, напружений сюжет та унікальні персонажі створюють похмуре непередбачувана й у той же час захопливе видовище.

Проповідник (Preacher)

Прем’єра: 22 травня 2016

Сюжет: священик провінційного містечка в гіпер-релігійному Техасі, переживаючи кризу віри, отримує надприродні сили і, сприйнявши це як знак, вирушає на пошуки Бога (буквально!).

Критика: знятий за однойменними коміксами, сатиричний серіал про пошуки бога та янгольські інтриги являє собою ексцентричну суміш комедії, жахів та надривної драми. Шоу водночас гротескне й неймовірно реалістичне. Попри присутність янголів, вампірів та зображення пекла, історія захоплює нетривіальними персонажами, інтригуючим сюжетом та чорним гумором.

Мерлін (Merlin)

Прем’єра: 20 вересня 2008

Сюжет: Модерна інтерпретація міфів про короля Артура, тільки в центрі сюжету не сам легендарний король та лицарі круглого столу, а юний чарівник Мерлін.

Критика: Трохи наївний та оптимістичний, особливо порівняно з «Грою престолів», серіал завоював безліч прихильників по усьому світу. Відомі британські актори у головних та епізодичних ролях втілили усім відомих персонажів «артуріани». Навіть дешевенькі спецефекти не відвадили глядачів. Лінійна завершена історія, трохи гумору та переосмислення традиційних легенд на тлі красивих декорацій та костюмів – «Мерлін» став взірцем класичного епічного фентезі.

Чарівники

Прем’єра: 25 січня 2016

Сюжет: Молодий невдаха Квентін вступає до коледжу магії «Brakebills», де виявляє, що чарівний світ із його улюблених дитячих книжок реальний і становить загрозу. Тим часом, його успішна подруга дитинства Джулія не склала вступні іспити до коледжу та через одержимість магією не втрачає надію й починає шукати чари в іншому місці.

Критика: Цей серіал також екранізація – за основу взяли однойменну трилогію Лева Гроссмана. Сам письменник, продаючи права на екранізацію, заявляв, що не вірить, що його історію можна перенести на екран. Хто читав книжки, може й зрозуміє чому, та на погляд критиків та глядачів, «Чарівники» чи не найкращий серіал каналу Sy-Fy останніх років. Попри банальний зачин – група студентів магічної академії намагається знайти та зупинити зло – та трохи повільне розгортання подій, серіал має непередбачуваний сюжет, загадкового антагоніста та яскраві спецефекти. Із кожним сезоном події стають динамічнішими та більш небезпечними, персонажі більш цинічними, а відгуки більш схвальними.

Якщо комусь, хто вже дивився ці серіали, здалося, що вони жодним чином не схожі на «Гру престолів», поясню, що головним критерієм при відборі було наявність в шоу магії чи надприродних сил. Тим же, хто любить «Гру престолів» не за драконів чи білих ходаків, знайти заміну ще легше. Останнім часом з’явилося безліч якісних історичних драм: «Вікінги», «Рим», «Тюдори», «Борджіа», «Останнє королівство», «Падіння Ордену» і багато інших. Сповнені політичних інтриг, кривавих битв та неоднозначних персонажів, ці серіали наслідують дух та манеру оповіді «Гри престолів».

Усе ж«Гра престолів» – унікальний феномен, повторити чи навіть наблизитися до якого наразі майже не можлив. Проте, приголомшлива культова популярність серіалу відкрила дорогу іншим екранізаціям, які раніше вважалися або задорогими, або занадто масштабними для телебачення. Тож не втрачаймо надію й будемо сподіватись, що після завершення «Гри престолів» якісного контенту на телебаченні не поменшає.

Наомі Новік «Ті, що не мають коріння»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *