Europe

Вино, пиво чи горілка та інші способи розділити Європу

Більшість із нас користуються такими поняттями, як Східна, Центральна та Західна Європа, вважаючи географічний показник чи не єдиним критерієм поділу світу. Але насправді існують й інші, може, трохи кумедні, способи розподілу країн Європи.

Болгарський художник-графік Янко Цвєтков розробив інфографіку «20 способів розділити Європу» («20 ways to break Europe»), повідомляє The Culture Trip. Підбірка відповідних карт була розміщена у другому виданні його «Атласу упереджень». Це атлас із картами континентів і світу, на яких позначені чиїсь упередження стосовно країн чи територій.

Так, одним із «критеріїв» поділу Європи є їжа: картопля та помідори. Як не дивно, томати любить їсти в Італії, Іспанії та більшості країн півдня Європи. А от до картоплі небайдужа Центральна та Північна частини Європи.

Болгарський художник вважає, що кухня Північної Європи гірша, аніж Південної частини. Напевно тому, Північна Європа здебільшого їсть на ходу, а Південна частина континенту харчується сидячи за столом.

Алкогольні напої – ще один спосіб поділити європейців. Так, на карті Янка Цвєткова, у Португалії, Іспанії, Італії, більшій частині Франції, Греції, Сербії, Угорщині та Болгарії здебільшого п’ють вино. Ісландія, Великобританія, Ірландія, Бельгія, Німеччина, Австрія та Нідерланди віддають перевагу пиву. Решті Європи, включно з Україною, до вподоби горілка.

Майже кожна людина зранку прокидається завдяки чашечці кави, чи не так? Із цим погоджується населення майже всієї Європи, крім Великобританії, Ірландії та Східної частини Росії, які віддають перевагу чаю.

Після хорошого обіду потрібно помити за собою посуд. Але що робити, якщо ваша раковина несподівано зламалась? Східна частина Європи одразу телефонує до сантехніка по допомогу. А Західна частина скоріше самостійно буде чинити несправність протягом трьох годин, ніж покаже свою слабкість перед професіоналом.

Янко Цвєтков публікує у своєму блозі багато таких карт-стереотипів, які одночасно є цікавими і пізнавальними. Це дозволяє краще пізнати населення країн світу і, можливо, під час подорожей користуватись цими знаннями.

American Dream: про що мріє Америка?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *