Як відбувається боротьба зі сміттям у світі

Як світ бореться зі сміттям

Щороку людство продукує більше 2 мільярдів тонн сміття, що в середньому складає 200 кілограмів на людину. У сміття є два шляхи: або відправитися на звалище та руйнувати екосистему, або на переробку і отримати друге життя.

Багато розвинених країн вже знайшли варінти виходу з ситуації – вони розглядають відходи як ресурс. Хтось використовує сміття для опалення цілої країни, хтось для будування доріг, а хтось виробляє з нього енергію. Про те, як різні країни поводяться зі сміттям, слухайте в нашому подкасті.

Усе буде ЕСО · Як відбувається боротьба зі сміттям у світі

Британія стала лідером у світі з перетворення харчових відходів у енергію за допомогою анаеробного розщеплення. Тобто використовують бактерії для переробки та отримують біогаз і біодобрива. Відбувається це таким чином: на спеціальному заводі перекривають доступ кисню, завдяки чому розмножуються бактерії, які розщепляють залишки цих харчових відходів. Особлива цінність цього підходу в тому, що завдяки йому  можна забезпечити енергією більше півмільйону будинків.

Австрія зробила сміттєспалювальний завод витвором мистецтва! Завод побудували у 1917 році і він нічим не відрізнявіся від інших таких заводів, але у 1987 році сталася пожежа, що пошкодила фасад будівлі. Тоді австрійський дизайнер-філантроп Фріденсрайх Гундертвассер прикрасив фасад і зробив його витвором мистецтва. Нині завод здатен спалювати до 260 тисяч тонн сміття на рік, що дозволяє опалювати цілі райони Відня.

Читайте також: Мрія, яка стала реальністю: у Миколаєві відкрили унікальну виставку

В Індії професор хімії винайшов спосіб повторного використання пластику: поліетиленові пакети, обгортки від цукерок тощо, нині використовується для будівництва доріг! За цією ідеєю пластик стає частковою заміною бітуму (вуглеводень, що використовується для виробництва асфальту) і може замінити 15% бутуму в конструкції дороги. Тож мимоволі пластик у Індії стає товаром. Уряд купує його у громадян, і як результат – вже побудовані тисячі кілометрів доріг.

Південна Корея зробила справжній прорив. У місті Сонґдо, створеного «з нуля», використовується багато нових технологій. Що стосується боротьби зі сміттям, то замість сміттєзбиральних машин тут за відходи відповідає підземна система. Спеціальна каналізація забирає сміття прямо з квартир, яке підземними трубами транспортується до сортувальних механізмів. У майбутьому воно постачатиметься на завод, який вироблятиме зі сміття газ.

Ми можемо почути, що нині Земля знаходиться на своїй точці неповернення, але разом ми можемо зберегти наш дім. Варто лише почати сортувати сміття, здавати старі речі на переробку, знаходити альтернативу пластику, і ми вже зробимо невеличкі кроки до чистої планети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *