How To Get Away With Murder

«Як уникнути покарання за вбивство»: про серіал і не тільки

Кожен із нас коли-небудь здійснював бодай якесь правопорушення. Дрібне воно чи ні – байдуже, адже всі ми переступали через закон, лише різною мірою. Перебігали дорогу в недозволеному місці, поцупили мандаринку у супермаркеті, поширювали неправдиві плітки чи, може, читали чуже листування в соцмережах?

Якщо так, то вас вже можна зарахувати до лав порушників. Ми настільки звикли до викривлення правових норм, що, зрештою, вже перестали помічати, коли йдемо проти них. Інколи ми навіть не здогадуємося, що хтось із наших знайомив вчинив злочин. Ми ніколи не можемо бути впевнені у нашому оточенні, не можемо бачити наскрізь і читати минуле людей.

Приблизно так вважає головна героїня серіалу «Як уникнути покарання за вбивство» професор Анналіза Кітінг, яка є відомим і надзвичайно успішним адвокатом. Здається, вона здатна повернути на свою користь будь-які обставини, аби виправдати свого підзахисного, який нерідко і справді є винним. Чому вона це робить? Можливо, тому, що всі ми люди і робимо помилки, нехай їхня ціна і може бути різною з відповідними наслідками, та все ж кожен має право на захист і другий шанс.

Ще у першій серії Анналіза Кітінг заявляє, що рано чи пізно настає момент, коли ти або приймаєш професію адвоката з усіма її захопливими плюсами та дещо гнітючими мінусами, або ж зізнаєшся собі, що не здатен миритись із тим, що під твоїм правовим захистом будуть опинятися, найчастіше, справді винні особи. Напевно, не кожен здатен це усвідомити і прийняти. Бо ж не варто забувати, що передусім завданням будь-якого юриста є боротьба за справедливість, відновлення порушеного права та недопущення його нівелювання.

Цікаво, що відчуває адвокат, який щойно виграв справу і допоміг уникнути відповідальності, можливо, справжньому злочинцю. Чи роздвоюються його почуття? Це, начебто, безсумнівний тріумф як професіонала, як істинного фахівця, але, в той же час, це закопування своїх моральних принципів кудись вглиб своєї душі, за межі досяжності розуму.

Серіал «Як уникнути покарання за вбивство» непогано розкриває цю тему, а також залишає багато простору для роздумів після перегляду та наштовхує на нові думки.

Не “Грою Престолів” єдиною! Топ-5 фентезі-серіалів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *