Yevgen

Євген Степанюк: Ідеал всередині нас

Хочеш змінити світ – почни з себе. Це не порожні слова того, чия активна волонтерська діяльність була відзначена багатьма. Про свій стиль життя розповів нам Євген Степанюк – президент Федерації «MixFight Promotion» і Федерації бойового самбо Миколаївської області.

«Ідеал криється в кожному з нас, найголовніше – знайти сили і натхнення, щоб розкритися і проявити себе», – стверджує Євген.

Здавалося б, досить розхожий вислів, однак успішний життєвий шлях нашого героя ілюструє одну просту істину: щирість і послідовність у словах і вчинках завжди так чи інакше винагороджуються.

«Історія пишеться з себе. Кожен може прописати історію своєї особистості, змінюючи в той же час і історію суспільства, міста, держави».

Напевно, чим більше людей замислиться над цим словами, тим згуртованішими вони стануть. Саме такого цінного для соціального розвитку почуття спільності, на думку відомого миколаївця, і не вистачає людям на даний момент:

«Варто прагнути не до одвічного Я, а до єдиного Ми. Не можна діяти за принципом: у сусіда сарай горить, гори і хата, я буду руки потирати і посміхатися».

Прикладом такої громадській єдності може стати вирішення дуже злободенного для Миколаєва питання – засилля безпритульних собак:

«Одне з наболілих питань, що стосується у тому числі і безпеки дітей, – собаки, ось вони стрибають, кусають. А давайте не будемо викладати це у фейсбук, а зберемося. Один, два, 800 осіб, зберемо підписи і напишемо меру. Якщо мер – людина, яка здатна вирішити проблеми, можна ось із цього і почати».

Захоплення, яке стало основною діяльністю. Подорожі, які стали щоденністю

Подібний підхід абсолютно виправдовує себе і в особистому житті, більш того, навіть є ключем до грамотного тайм-менеджменту, про який зараз модно говорити. Тому і відповідь на питання, як же все встигати, виявилася простою і зрозумілою.

 

«Я не сам, – зізнається Євген. – Завдяки великій кількості друзів і близьких це значно легше робити. Насправді, усе в дружбі. Знаєте, у мене є один друг, він прокинувся, каже, щось стало сумно, набрав друга; так само і я, можу подзвонити другу, звернутися з проханням, і він допоможе».

У свою чергу, натхнення наш герой черпає в людях із власного оточення. Наприклад, наставниках і близьких:

 

«Я вдячний відомому клубу рукопашного бою «Рись», тренеру Олександру Васильовичу Міненку та президенту цього клубу Володимиру Володимировичу Тимошину, які коригували мій спортивний розвиток. Так само як і нашій команді з шістьох осіб, яка працює спільно і ділить весь процес втілення суспільно важливих ідей порівну».

Погодьтеся, подібна модель мислення завжди принесе свої корисні плоди і залучить саме тих людей, які збагатять життєвий досвід.

Та як же виростити в собі чемпіона по життю? Людину, яка бачить мету і впевнено йде до неї? Євген Степанюк  керується такими принципами:

  • Не покладати проблеми, які ви самі можете вирішити, на інших людей. Це не скасовує принципу співпраці і делегування доручень, коли вони використовуються, лише закликає до самостійності і відповідальності.
  • Спілкуватися з людьми, які «тягнуть вгору» і стимулюють особистісний ріст.
  • Не зациклюватися на помилках. Дивитися вперед і рухатися в новому руслі.
  • Не створювати собі кумирів, а прагнути до того, щоб на тебе рівнялися.
  • Бути гнучкою і різноплановою особистістю. Адаптивність завжди цінується.
  • І найголовніше, залишатися порядною людиною з активною життєвою позицією.

“Я роблю це не для особистої користі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *