193613 0

Юрій Гранатуров: політичний портрет

Минуло вже більше двох місяців як пан Гранатуров обійняв посаду заступника голови у Миколаївській обласній державній адміністрації. Єдине, за що встиг відзначитись на черговій посаді — обіцянкою посприяти виділенню коштів на реставрацію Миколаївського російського драматичного театру. Взагалі ж, ця персона вже досить давно у політиці, а тому встигла і наобіцятись, і запам’ятатись під найрізноманітнішими «знаменами».

Як відомо, 2 лютого заступником голови Миколаївської ОДА з питань культури офіційно призначили Юрія Гранатурова. Варто зазначити, що з грудня 2017 до червня 2018 років він вже працював в Миколаївській ОДА як керівник апарату. Тоді головою ОДА був Олексій Савченко. 

У свою чергу голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, представляючи команду, зазначив: «У всіх заступників буде своя програма, завдання, показники ефективності, за якими я буду оцінювати їхню роботу. Якщо не будуть справлятися — буду міняти». Цікаво, чи так воно буде? 

Раніше повідомлялося, що в Миколаєві реставруватимуть академічний український театр драми та музичної комедії, а також художній академічний російський драматичний театр. Пізніше стало відомо, що у Миколаївській обласній державній адміністрації скасували тендер на реставрацію будівлі Миколаївського художнього російського драматичного театру. Причиною стало скорочення витрат. 

«Фігаро тут, Фігаро там»

Юрій Гранатуров відзначається своєю партійною пластичністю і часто переходить з однієї партії в іншу. Крім того, у різний час він обіймав посади міського голови, заступника міського голови, двічі був керівником адміністрації Інгульського району, неодноразово обирався депутатом міської ради. Був у трьох політичних партіях: «Партія регіонів», «Наш Край» та «За майбутнє».

Спочатку, 28 березня 2014 він заявив, що залишає лави «Партії регіонів», в якій перебував з 2005 року.

З червня 2015 співголова політичної партії «Наш край». Коли прийшов час і на горизонті з’явилась нова перспектива, він швидко переорієнтувався та почав повільний відхід від вже рідної партії на користь «За майбутнє». На публічних виступах Гранатуров все менше згадував ту політсилу, в якій ще перебував. Хоча до останнього заперечував і на прямі питання журналістів твердо розсіював усі «чутки» про відхід від партії.

З липня 2019 до серпня 2020 року був головою Інгульської районної адміністрації, але у зв’язку з тим, що він вирішив брати участь у місцевих виборах від партії «За майбутнє», для проведення передвиборної агітації звільнився з посади. Отож, з серпня 2020 Юрій Гранатуров очільник Миколаївської обласної партійної організації всеукраїнської політичної партії «За майбутнє».

Щоправда, весь цей шлях ознаменувався ще низкою подій, за якою з інтересом спостерігали миколаївці, і з не меншим запалом висвітлювали анонімні телеграм-канали, смакуючи кожну в’їдливу новину. Вони зазначають, як тільки з’явилось перспективне місце, за яке варто поборотись, екс-мер Миколаєва Юрій Гранатуров і екс-нардеп Олександр Жолобецький побили горшки за посаду голови обласної партії «За майбутнє».

Фото з анонімного telegram-каналу «МУЛЬТличности»

Такі канали як «МУЛЬТличности» та «Темный Николаев» додають, що партія «За майбутнє» знаходиться під прямим управлінням і фінансуванням олігарха Ігоря Коломойського і Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. А очільником партії є близький соратник олігарха Ігор Палиця. На партбудівництво, тому, хто переможе, пообіцяли  виділити 1 млн. $. Було за що поборотися. Виходить, Гранатуров не дуже принциповий у виборі політичної сили, головне, щоб було потужне фінансування.

У яких справах помічений

У червні минулого року, коли Юрій Гранатуров ще перебував на посаді голови адміністрації Інгульського району, його підлеглого, начальника відділу комунального господарства та благоустрою, затримали на хабарі у 82,6 тисячі гривень. Останній вимагав зазначену суму від місцевого підприємця за підписання договору про дезінфекцію зупинок громадського транспорту на території Інгульського району та забезпечення безперешкодного підписання актів прийому виконаних робіт. 

«Якщо буде підтверджено, що там задіяні ще якісь люди, то церемонитись не буду ні з ким. З роботи будуть звільнені всі! Це, як мінімум, у моїх повноваженнях. Вони кинули тінь на весь колектив, який добре працює. Це нездорові люди. Шахраям у нас не місце!» – прокоментував Юрій Гранатуров для НикВести.

Широкого розголосу набула історія з вибухом у житловому багатоповерховому будинку у мікрорайоні Намив 2014 року. Варто відзначити, що заступником голови правління ПАТ «Миколаївгаз» з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів, який тоді перевіряв будівлю на виявлення газу, був син Юрія Гранатурова Андрій Юрійович Гранатуров. Наближались вибори міського голови, зрозуміло, що скандал такого масштабу був би не на користь, а тому, як це притаманно багатьом політикам, Юрій Ісайович всіма зусиллями намагався «зам’яти» ситуацію.

Політик з незмінними статками

Тут і не посперечаєшся. Показники декларацій про доходи Гранатурова за останні роки досить скромні. Згідно з ними, його дружина володіє двома квартирами у Миколаєві площами 50,2 кв.м та 160,9 кв.м, а також двома гаражами. На самому Юрії Гранатурові зареєстрованої нерухомості немає. Також він вказав, що користується автомобілем Тoyota Landcruiser 120 Prado 2008 року випуску, та й він належить його синові. У 2020 році він отримав 494 546 гривень зарплати на посаді глави адміністрації Інгульського району та 63 183 гривні пенсії. Ні тобі декількох автомобілів, ні квартир у Києві, ні грошових активів, цінних паперів й інше. Відповідно до декларації, джерелом доходу в Юрія Гранатурова є заробітна плата з місця роботи. Таки стабільність — наше все.

Обіцянки

У рамках проєкту «Велика реставрація» 2021 року планується, що у Миколаєві протягом трьох років будуть відреставровані астрономічна обсерваторія та Музей Ракетних військ стратегічного призначення. Але список претендентів на реконструкцію, реставрацію, консервацію або ремонт пам’ятників архітектури на території області значно більший. Багато об’єктів культурної спадщини роками чекають допомоги. Ось тільки представники міської та обласної влади бачать пріоритети по-різному.

Юрій Гранатуров, як представник обласної влади надав свій перелік миколаївських об’єктів держпрограми. За його словами, крім анонсованих міністром обсерваторії і музею, у «Великій реставрації» відновлюватимуть Музей суднобудування і флоту, «Старофлотські казарми» і Український театр драми та музичної комедії. 

«Декілька мільйонів гривень вже визначено. Вже пройшли експертизу і проведено тендер на будівництво мансарди над будівлею театру. Микола Семенович Берсон про це давно мріє, і в цьому році це обов’язково буде реалізовано. В координації з Миколаївською обласною адміністрацією буде реставруватися наша «перлина» науки і культури — Миколаївська обсерваторія. Це вже питання вирішене. Про це було заявлено і у міністра культури, і у Президента. Були виділені відповідні гроші з державного бюджету», — прокоментував заступник Миколаївської ОДА Юрій Гранатуров.

Що ж, нова посада, нові й можливості. А от на користь кого — питання часу. 

Також у моєму блозі ви можете прочитати про 3 найвідоміших журналістських розслідувань Миколаєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *