Zhuravel Min

Захоплення, яке стало основною діяльністю. Подорожі, які стали щоденністю

 «Коли я побачила, що існують квитки за 10 доларів, а проживання за 5-7 доларів, я подумала: а чому б ні? Одного разу я зрозуміла, що не все таке дороге, як ми звикли думати, й почала подорожувати!» – розповідає Іра Журавель, невгамовна мандрівниця, активний блогер і професійний travel-консультант родом із Миколаєва.

Скільки країн ти вже встигла відвідати?

Я постійно плутаюсь у цифрах. Це 26-27-28 країн, бо є такі, як Ватикан, наприклад. Насправді, це невелика цифра. Моя мета на наступні декілька років – завершити країни Європи. У мене немає ідеї дійти до якоїсь певної цифри, я також не женуся за всіма країнами. Так, звісно, хотілося б, але кількість і мітки на карті – це не головне. Важливіше зануритися в культуру.

Розкажи, що значить «зануритися»? І як найкраще до цього підготуватися?

Не існує одного рецепту, який би підійшов усім, бо різні люди зовсім по-різному сприймають країни й подорожі загалом. Я раджу почати підготовку заздалегідь, бо це допоможе розпланувати ваш бюджет із внутрішньою інтуїцією, яку варто слухати, і не боятися вже на місці змінювати плани. Але планування, як і логіка, працюють не всюди. Наприклад, в Італії замовлення квитків онлайн коштує дорожче, ніж купівля в касі, хоча в цілому світі – навпаки. В Азії спланувати щось заздалегідь – марна справа. Купуєш квитки на автобус, приходиш на вокзал, а автобусів немає, бо сьогодні виявляється якесь свято, пов’язане з місцевими богами, або вулкан розхвилювався.

Я спостерігаю за твоєю діяльністю в Фейсбуці і бачила, що цього літа ти подорожувала Україною в рамках якогось проекту. Розкажи, будь-ласка, про це детальніше.

Так, це був соціальний, некомерційний проект «Вишиваний шлях», який направлений на розвиток українського туризму в межах країни. Маршрут цього «шляху» починається в Ужгороді і закінчується в Слов’янську, перетинаючи 11 областей. Четверо блогерів поділилися на пари, і кожна пара почала рух у зустрічному напрямку. Одна пара вирушила з Ужгорода, а друга зі Слов’янська. Проект тривав 24 дні, протягом яких кожна пара блогерів описувала в соціальних мережах міста, містечка й села, до яких їм довелося завітати. «Шлях» може стати у нагоді пішим туристам, велотуристам і традиційним туристам, які користуються власним або громадським транспортом.

Повне інтерв’ю дивіться тут:

“Я роблю це не для особистої користі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *