19

Перші спроби дати вулицям Миколаєва назви

Як оказується миколаївські вулиці без назв жили довго. Ще за дворянських часів вулиці називали просто. Через що вулиця проходила, так її і називали або об’єкти які запам’ятовувались. Ще з 18-го століття вулиці міста будувались під прямим кутом. Та у кожної квартири був свій порядковий номер, а адреса називалась по прізвищу, того хто був його хазяїном. Досить нехитро придумано, але добре запам’ятовувалось. Але це приносило і деяку незручність все за того, що адреса на листах була досить задовга і було важко віднайти.

Вперше миколаївським вулицям намагався дати назви поліцмейстер Микола Федров. В нього для цього був навіть розроблений проект. І так, цей проект складався з списку запропонованих назв вулиць. Згідно проекту, було запропоновано 13-ти повздовжнім та поперечним вулицям Миколаєва.

Повздовжні вулиці:

  • Набережна – вона йшла від пристані до штурмового училища, і проходила по самому берегу річки Інгул.
  • Адміральська – назва дана по адміральському дому.
  • Грецька – йшла від будинку Бабаєва повз квартиру контр-адмірала Язикова, повз Грецької церкви до казенної лабораторії.
  • Спаська – назва дана по загальному напрямку вулиці, яка вела в бік Спаського урочища.
  • Сінна – йшла де раніше складалось казенне сінно
  • Прикордонна – назва була дана по розташуванню вулиця, яка була межею міста.
  • Кузнецька – йшла повз дома де були ковальні.

Повздовжні вулиці

  • Бульварна – вона йшла від бульвару через Адміральську вулицю.
  • Соборна – вона йшла через Адміралтейство повз Гостинного ряду аж до самої дачі Вавилова.
  • Молдавська – йшла від стіни, що огороджує Молдавський будинок від католицької церкви

А от Адмірал Грейг, будучу високоосвіченим та чесною людиною, не побачив в цьому проекті назв які відображали б Миколаїв, як місто яке займається кораблебудуванням. Тому Грейл порекомендував Федорову продумати нові назви вулиць, щоб вони були більш престижні для міста.

Ось тому самі найперші назви з’явились лише через 46 років після заснування Миколаєва.

Саме тоді поліцмейстером Автономов детально вивчив план Федорова і цим самим слав новий документ. Його план охопив аж до Воєнної Слобідки. В його плані було досить багато назв вулиць пов’язаних з кораблебудуванням.

Головний план розділив Миколаїв на три частини: Адміралтейство з прибудовами, Воєнне передмістя та Державне передмістя. Так і з’явились нам знайомі вулиці: Садова, Хероснська та Адміральська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *