Balada

«Балада Бастера Скраггса» братів Коенів

Відомі й титуловані американські режисери, що завжди працюють у тандемі, брати Джоел та Ітан Коени після дворічної перерви презентували на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі іронічний вестерн під назвою «Балада Бастера Скраггса». Стрічка брала участь в основній конкурсній програмі, проте з нагород отримала лише Золоту Озеллу за найкращий сценарій.

«Балада Бастера Скраггса» – кіноальманах, що складається із шести окремих історій, об’єднаних лише тематикою Дикого Заходу. У стрічці знялося багато відомих акторів, серед яких Джеймс Франко, Ліам Нісон, Том Вейтс, Зої Казан, Брендан Глісон та інші.

Назву картина отримала за першим розділом. Пародійна історія про «найкращого стрілка Дикого Заходу» із розгульним чорним гумором одразу ж налаштовує глядача на іронічно-драматичний настрій картини. Решта «розділів», так само комічно-трагічних, висміюють чи переосмислюють найпопулярніші теми вестернів: від грабіжника банків, агресивних аборигенів та обозів, що прямують до кращого життя, до золотої лихоманки. Окрім загального умовно спільного місця подій – десь на Дикому Заході – історії ніяк між собою не пов’язані.

Використовуючи свій фірмовий стиль та прийоми, Коенам вдалося трохи «освіжити» специфічний напівмертвий суто американський жанр. Гра із шаблонними сюжетами та персонажами виглядає досить гармонійно, різні персонажі та локації наче створюють спільну картину «підкорення Дикого Заходу». Антологія Коенів не просто мішанина різних частин, об’єднаних за однією певною ознакою. Вони зуміли майстерно зібрати до купи різні частини в одну цілісну картину, завдяки чому двогодинний фільм пролітає непомітно.

Фото: Кадр з фільму «Балада Бастера Скраггса»

Не “Грою Престолів” єдиною! Топ-5 фентезі-серіалів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *