Set

«Сітка» Кім Кі Дука: дві Кореї & одна людина

Після довгоочікуваного возз’єднання, хоч і символічного, Південної та Північної Кореї на зимових Олімпійських іграх в Пхьончхані та майбутнього саміту згадався фільм 2016 року на цю тематику «Сітка». Пронизлива соціальна драма відомого південнокорейського режисера Кім Кі Дука без прикрас показує проблеми, пов’язані з роз’єднанням колись єдиної Кореї. При цьому ми бачимо, що проблеми є в обох сторін, не тільки в тоталітарній КНДР.

Нам Чул Ву – бідний рибалка, який живе в Північній Кореї зі своєю дружиною та дочкою. Одного разу його рибальська сітка потрапляє в двигун, і поламаний човен відносить течією до Південної Кореї. Потрапивши до спеціального центру в Сеулі, через підозри в шпигунстві він зазнає принизливих допитів та тортур. Але найгірше те, що влада не збирається так просто повертати рибалку додому, до сім’ї. Нам Чул Ву постійно провокують стати так званим перебіжчиком. Офіцери центру вдаються до хитрощів та маніпуляцій, не бажаючи чути думку самого рибалки. Один з них відверто каже: «Чому я маю його слухати: їм там усім мізки промили».

Хлопці з вулиці Пала (1969)

Традиційно Північна Корея має репутацію злиденної диктаторської держави, проте Кім Кі Дук показує, що соціальні проблеми наявні і в капіталістичній Південній. У своїх поневіряннях Сеулом Нам Чул Ву зустрічає проститутку і питає в дівчини: чому в такій багатій державі вона змушена торгувати тілом, на що отримує відповідь: «Мені треба турбуватися про хвору матір і молодшого брата, гарну роботу знайти не так просто, а перебіжчики з Північної Кореї задарма отримують житло та виплати».

Після повернення до Північної Кореї, попри усі намагання уникнути «капіталістичного впливу», Нам Чул Ву знову опиняється під підозрою в шпигунстві, знову зазнає тортур та допитів. Принизлива недовіра з боку влади лишає рибалку можливості повернутися до звичного існування.

Розбрат між колись неподільною державою відчувається і через півстоліття після війни. Дехто досі пам’ятає й не може пробачити загибель родичів, для когось важливіша перемога на політичному та ідеологічному полі. Як би корейці не прагнули до возз’єднання, ніхто не бажає поступатися своїми інтересами або йти на компроміс. Фільм Кім Кі Дука «Сітка», в першу чергу, – історія простої людини, заручника обставин, яка, не зважаючи на усі спроби, вже ніколи не зможе вирватись із політичних ігор, в які його втягнула влада обох сторін.

Фільм як «Анігіляція» книжки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *