IMG 5535

14 друзів хунти: у Миколаєві презентували книги видавництва «ДІПА»

«14 друзів хунти», «Вовче», «Кофе с привкусом пепла», «Психи двух морей», «Монолит», «Пехота», «210 добрих справ» та «Повернутися з війни». 21 квітня у приміщенні Миколаївської обласної ради відбулася презентація книг видавництва «ДІПА».

Реальні історії, реальні персонажі та реальна готовність померти за свій свій дім – це те, що об’єднує книги про війну на Сході України. Однак, за статистикою, лише третина авторів є учасниками та очевидцями цих подій. Мартін Брест, Павло Белянський, Костянтин Чабала, Юрій Руденко, Олексій Петров та Валерій Пузік – одні з них.

У книзі Олексія Петрова «Кофе с привкусом пепла», за словами самого автора, немає вигаданих персонажів. Усі імена, позивні та звання – реальні. А один із героїв книги – позивний Скорпіон – особисто завітав на презентацію. Автор має неабиякий досвід участі в АТО: служив на позиціях в Авдіївці та Широкиному. Тому в основу сюжету лягли власні спогади та свідчення товаришів.

Порівняно з низкою історій про саму війну та будні солдат, вирізняється книга Юрія Руденка «Психи двух морей». Автор її характеризує як романтичну історію на тлі реальних подій. Юрій Руденко спробував розібратися у причинах тих подій, що відбуваються в країні сьогодні та, можливо, зруйнувати стереотипи щодо України. Саме тому автор спробував написати роман від людини, яка не розбирається в усіх політичних нюансах подій в Україні та намагається з’ясувати усю правду – вивчає історію, спілкується з місцевими мешканцями. Ця книга, свого роду, стала ще одним засобом у боротьбі з інформаційною війною.

«LIKБЕЗ. Історичний фронт»: крізь терни до зірок

Власні емоції та переживання після війни втілили у художніх книгах і Мартін Брест та Валерій Пузік. Які, повернувшись із зони АТО, зустрілися з усіма проблемами, з якими стикаються військові на мирній території. Передовсім, пошуку себе. Відповісти на багато питань Валерій Пузік зумів у збірці «про мертвих вчителів» «Монолит», а Мартін Брест – у книзі «Пехота».

Єдиною книгою, яка за тематикою відрізнялася від усіх презентованих, була «210 добрих справ» Володимира Нікітенка – захоплива історія про брата та сестру, що намагаються повернути свою родину за допомогою машини часу та добрих справ. Автор подякував видавництву за співпрацю та презентував тизер анімаційного мультфільму, знятого за мотивами книги.

На презентації можна було придбати і книгу кореспондентки Телевізійної служби новин каналу  «1+1» Наталі Нагорної «Повернутися з війни», в якій журналістка зібрала свої враження за чотири роки роботи спеціальним кореспондентом у зоні АТО.

Фото Олександри Супрун

Миколаїв зустрічає чемпіона!

Цей пост не має жодного коментаря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *