Poshurshimo

Таня Пилипчук: страх – це найдурніша перешкода, яка знищує мільйони геніальних ідей

Це Таня Пилипчук, автор проекту Пошуршимо?. Родом із Білої Церкви, ця активна дівчина навчалася та працювала в Києві, волонтерила по EVS в Болгарії, навчалася та подорожувала в Індонезії, працювала в Празі, а тепер мешкає у Львові. Таня любить придумувати цікаві пригоди, з легкістю реагує на будь-які виклики, реалізовує власні ідеї і створює цінність у цьому світі.

Таню, коли і як виникла ідея проекту «Пошуршимо»? Звідки така активна, закликаючи до дії назва?

Проект Пошуршимо? почався як блог моїх індонезійських мандрів, де я розказувала цікаві лайфхаки і історії подорожей в Азії. Проте після мого повернення, я чітко зрозуміла, що де б ти не був чи не була, ти не можеш втекти від себе, незважаючи на кількість кілометрів від дому. Лишаючись наодинці, ти завжди з собою – чи то на дикому пляжі Балі, чи в центрі Білої Церкви – і ставиш собі одні й ті ж питання. Тому Пошуршимо? переріс із мандрівних нотаток у проект саморозвитку і планування.

Історія назви дуже смішна:) Я 5 років жила в гуртожитку і в нашій чудовій компашці ми вживали це слово “шуршати”. Ми чаювали, збиралися для спілкування та гомоніння про життя. Звідти і пішла назва. Для мене Пошуршимо? – це двостороннє спілкування між людьми, що прагнуть до розвитку і руху вперед.

 

Яка основна ідея проекту? 

Ідея проекту – створити середовище натхнення, де ти зможеш знайти і список класних книжок, і спільноту людей, які так само, як і ти, прагнуть до розвитку, і отримати чарівний копняк, щоб піднятися з ліжка і почати творити своє життя.

Це спільнота однодумців, що хочуть розвиватися і працювати над собою. Вони розуміють: життя в голові.

Чи були «чорні часи» під час роботи над  проектом? Хотілося опустити руки? Як тобі вдалося себе підтримати і продовжувати йти вперед?

Роблячи щось нове, виходячи із зони комфорту, ти завжди переборюєш себе. Тобто кожний новий кроки є результатом твоєї перемоги над собою. Я вірю в силу слова і думки. Це мене спонукає відчувати неабияку відповідальність за те, що я створюю і які думки пропагую.

Інколи бувають моменти, коли важко і здається, що це все немає ніякої цілі. Але в тому і суть, щоб у такі моменти відкрити блокнот, де чітко і ясно написано, навіщо ти це робиш. Тобто мій інструмент боротьби з опусканням рук (що відбувається у кожного, і я не виняток) – це розуміння мети. І мети проекту, і моєї особистої мети. Вчасно нагадавши собі мету, можна уникнути будь-яких падінь мотивації і натхнення. Бо ось воно, перед тобою на папері.

Робота над якою частиною проекту подобається тобі найбільше?

Хмм, як на мене, то улюблені частини змінюються, залежно від того, як розвивається проект. Спочатку мені дуже подобалося створювати принти, потім писати статті, потім відправляти блокноти, потім вести комунікацію з моїми користувачами. Нещодавно я провела перший вебінар, і мені це також дуже сподобалося. Думаю, якщо узагальнити, то улюбленою частиною є творчість і спілкування. Люблю своїх читачів і хочу для них створити найбільшу цінність.

Які твої критерії успіху? Як ти оцінюєш успішність Пошуршимо?

Основний критерій успіху проекту – чи виконує він свою ціль. Перед тим, як розпочинати ідею, бізнес, проект, потрібно чітко розуміти його ціль: для аудиторії та для тебе особисто. Цілі можуть змінюватися, коригуватися, удосконалюватися в процесі реалізації, але завжди має бути точка, куди ти прямуєш.

Проект Пошуршимо? ще в зародковому стані. Як на цей етап розвитку, він є успішним з моєї точки зору. Але є ще багато чого цікавого розвивати далі, і з огляду на ці ідеї, проект ще тільки починає своє життя 🙂

Що ти порадиш хлопцям і дівчатам, у яких тільки-но з’явилася  ідея, але вони ще бояться зробити перший крок?

Перше, що необхідно зробити кожному з нас, то це усвідомити, що страх – це найдурніша і найсильніша перешкода, яка зупиняє і знищує мільйони геніальних ідей, думок і починань.

Страх чого? Провалу, нерозуміння, невдачі? Того, що хтось буде сміятися, чи того, що в тебе не вийде? Знай, жодна людина у світі не знає на 100%, чи в неї все вийде.

Успішні люди просто беруть і роблять. Так, ретельно підготувавшись, вивчивши всі за і проти, вклавши купу зусиль і роздумів – кінцевим результатом є дія.

У такому випадку, ти точно знаєш, що працює, а що ні. І навіть за найгіршого сценарію, якщо буде провал, ти отримаєш безцінний досвід для майбутніх звершень. Той хто нічого не робить – не робить і помилок.

Друге, вимкни свого перфекціоніста. Це дійсно може бути дуже корисним, прагнути зробити якнайкраще. Але коли це прагнення загинає і зупиняє будь-який прогрес і призводить тільки до прокрастинації – забудь про це.

Почни настільки добре, як можеш зараз. І поступово розвивайся. Зараз проект Пошуршимо? на 20% відповідає моїм найкрутішим уявленням 🙂 Але він є, і саме тому в мене є чітке бачення того, куди рухатися і розвиватися.

Третє, не копіюй і будь собою. Дуже лоскотливою здається думка скопіювати чиюсь ідею. Це простіше і швидше для того, щоб досягти того рівня успіху, про який ти мрієш. Але так не буває. Саме ти, засновник проекту, мусиш прожити усі етапи його розвитку для того, щоб бути готовим до успіху.

Копіювання дасть короткострокові плоди, воно згодиться і для початку, але якщо ти хочеш досягти реальний висот – ти мусиш включити свою голову.

Тому не зволікай, починай і рухайся поступово до своїх зірок успіху.

Кілька способів зробити літо незабутнім

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *