Noviy Berlin

«Новий Берлін. Дійти правди»: книжка, що змінює життя

Роман Дениса Шпака «Новий Берлін. Дійти правди», що вперше побачив світ на IX Міжнародному літературному фестивалі «Книжковий арсенал», стрімко увірвався у світ української фантастики й упевнено посів чільне місце поміж найцікавіших книжкових новинок літа 2019 року.

Роман поданий у гібридному жанрі. У своїй передмові автор зазначає, що твір можна віднести як до філософського бойовика і релігійної фантастики, так і до конспірологічного роману. Поза всяким сумнівом, роман новий для сучасної української літератури й вельми специфічний, що разом із філософським наповненням змісту унеможливлює його класифікацію. Принаймні впевнено можна сказати, що книжку не зарахуєш до суто розважальної літератури.

Сюжет твору cповнений певним символізмом, тонкою психологічною грою персонажів, конспірологічними гіпотезами й історичними фактами, глибокою філософією й зворушливою релігійністю. Тож книжка буде цікавою вдумливому читачеві й поціновувачу філософської фантастики.

Мова роману також заслуговує на окрему увагу. Хочеться відмітити її гарний естетичний смак, прагнення автора до образності, а часом до непростих синтаксичних конструкцій. Головні персонажі роману – науковці (хоч і військові), а отже діалоги можуть видатися пересічному читачеві трохи незвичайними через свій науковий стиль. До речі, щодо діалогів – таких справді живих (не штучних), емоційних діалогів персонажів, як у романі «Новий Берлін. Дійти правди», в інших творах сучасної літератури ще треба пошукати!

«Англійський пацієнт»: кінець війни не означає кінець страждань

Загалом, роман справляє дуже приємне враження, хоч він і розрахований на підготовленого читача, та прив’язує до перипетій у розвитку сюжету пильну увагу (сюжет із категорії “закручений”). Лише зав’язка сюжету цілком захоплює увагу:

Головний герой, після закінчення університету в Одесі, переїжджає до Німеччини, де вступає до докторантури на навчання. Своє покликання він знаходить у вивченні секретних сторінок історії Третього Рейху, тож цей інтерес до таємниць окультних інститутів нацистів невдовзі приводить його до секретного військово-дослідного проекту «Новий Берлін». Екстрасенсорні здібності, що виявилися у героя під час роботи в секретному науковому інституті в Мюнхені, навели керівників німецьких спецслужб на думку підготувати його як спецагента для роботи з позаземними об’єктами, що були виявлені на Місяці. Головний герой погоджується працювати на секретній орбітальній станції (щоправда про справжню мету своєї роботи йому тривалий час невідомо), що безповоротно змінює його життя, а заразом і життя читача.

Роман «Новий Берлін. Дійти правди» безперечно вартий уваги шанувальників інтелектуальної, а головне – української фантастики!

«Хлопчик у смугастій піжамі»: голокост очима дитини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *