Harbuz Author Min

Harbuz не лише на Halloween, або знайомство з першим естетичним журналом для всієї родини

Свіженьке, як щічки з морозу, і тепле, як чай з медом, інтерв’ю з Устиною Лукащук, тендітною львів’янкою, яка створила перший естетичний україномовний журнал для всієї родини – harbuz.

Устино, розкажи, будь-ласка, про себе: чим ти займаєшся? Де ти навчаєшся? Що любиш робити?

Зараз я займаюсь виключно Harbuz’ом, працюю, аби збільшити масштаби, команду. Також розвиваю harbuz як бренд – у нас є ще листівки, наліпки, еко-торбинки! Хочу до зимових свят розробити нову колекцію і вийти на новий рівень. Мрію бачити harbuz також за межами України. Навчання я закінчила давно бакалавр архітектури (Україна) і магістр графічного дизайну (Польща). Обожнюю подорожі! З кожного міста чи країни намагаюсь привозити друковані видання.

Звідки і коли виникла ідея створити  саме дитячий естетичний журнал?

Така ідея з’являлась поступово.  Любов до паперу, ілюстрації і тактильного відчуття книги в мене була завжди. Темою моєї дипломної роботи був редизайн існуючого журналу для діток «Світ Дитини». Повернувшись додому, я знала, що повинна створити те, чого мені бракувало – естетику. Яку можна мати, до якої можна торкнутись, якою можна поділитись. У мене є менша сестра, тому я є дуже близька до того покоління, для якого працюю. Воно інакше. Вважаю, що в еру медіа і віртуального світу йому потрібно ще більше тепла і уваги 🙂

Своїм проектом хочу розвинути спілкування діток із батьками, відчуття чогось справжнього, рідного, особливого.

На який вік розрахований журнал?

Ми працюємо над тим, аби журнал був без обмежень – тим паче вікових. Так, можуть зустрічатись невідомі слова чи маленький шрифт, але моєю ідеєю видання залишається читання його разом із батьками. Для спільного проведення часу та обговорення.

Чому ти вирішила взяти за основу менш прибуткові мистецтво і естетику, а не просвітництво, наприклад?

Щодо того, чи прибутковий проект чи ні, вважаю, що це залежить від його творця. У цілому світі мають успіх люди, які роблять те, що люблять.

Де можна придбати журнал?

Журнал можна придбати в наших соцмережах: Harbuz і harbuzmag. Також він є у Львові – кав’ярня-магазинчик «Щось Цікаве», у Києві – «Моя книжкова полиця», в Одесі та Харкові – магазинчик «Utopia8» та у Вінниці – «ШоШоуром».

Чого ти боялася найбільше, коли починала?

Я не боялась. Страх – то деструктивна емоція! На неї просто немає часу! І я дякую своїй мамі, яка навчила мислити позитивно.

Як довго ти виношувала ідею створення естетичного дитячого видання, перш ніж почала втілювати її у життя?

Я почала втілювати ідею в той день, коли чітко прийняла рішення, що лише створивши цей проект я зможу іти далі. Ідея не покидала мене близько місяця.

Як тобі вдалося знайти однодумців? Розкажи про свою команду.

Моя команда – це я, наразі один ілюстратор та кілька дописувачів. Зі мною працюють люди, які є закохані у свою справу, в те, що роблять. А тому в них шалена енергетика, яка відчувається, коли тримаєш в руках harbuz! Зараз працюю над збільшенням команди, доєднаються ілюстратори з інших країн, збільшиться кількість сторінок у журналі. Вам вперше відкрию секрет: плануємо третій номер зробити двомовним.

Щоб ти хотіла побажати людям, які вже мають свої ідеї, але ще бояться їх реалізовувати?

Усім людям я хочу побажати одного – віри! Віри в себе, у свої сили і мрії! Абсолютно кожен здатен абсолютно на все! Потрібно лише вірити і хотіти. Дуже дуже сильно хотіти!

Захоплення, яке стало основною діяльністю. Подорожі, які стали щоденністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *