Lviv

Найатмосферніше місто України. Львів

Кожен будинок, квартал, провулок тут дихають історією. Львів – це вузенькі вулички, захоплива архітектура, кав’ярні та неочікувані страви й наливки. Що подивитись, де погуляти у Львові?

Площа Ринок

Радимо розпочати саме з неї, хоча б тому, що вона вважається найвідомішею площею міста. Крім кафешок, магазинчиків і ресторанів, тут можна побачити кілька будівель 16–17 століть. Найвідоміші архітектурні шедеври на площі Ринок: Чорна кам’яниця, споруджена в 1588–1589 роках. Палаццо Бандінеллі, в стінах якого розташований Львівський історичний музей. Кам’яниця Бєльських, фасад якої вирішений у стилі рококо. Кам’яниця Домбровського, збудована в І половині XVII ст.  Всипана латинськими прислів’ями Кам’яниця Гепнерівська. Палац Корнякта з надзвичайною прикрасою – Італійським подвір’ям. Класичний взірець стилю рококо Палац Любомирських та інші.

Ратуша

Чудове місце, аби оглянути Львів з висоти. Це найвища ратуша в Україні, її висота – 65 метрів. Але попереджаю завчасно, 65 метрів – це 404 сходинки, але така краса того варта!

Домініканський собор

Релігійна архітектура Львова займає найважливіше місце серед його пам’яток. Однією із цікавинок є Домініканський собор, а в минулому монастир. Його величні фасади в стилі пізнього бароко складно не помітити. На думку деяких істориків, тут колись був палац самого князя Лева Даниловича. Найбільш цікавим буде огляд підземелля Домініканського монастиря, одного з найбільш захопливих львівських підземель.

Личаківське кладовище

Зазвичай відвідувати кладовища не прийнято. Надто моторошно. Та у Львові цвинтар не просто місце для поховання, а історико-культурний музей-заповідник. 300 тисяч поховань на 40 гектарах. На 500 могилах встановлені скульптури. Скажете, що тут дивовижного? А те, що ці скульптури справжні витвори мистецтва. Ангели, святі, люди, які поховані на цвинтарі, витесані з каменя. Вони передають смуток та розпач. Обличчя скульптур настільки природні, що, здається, ось-ось з очей маленького янгола потечуть сльози! Це місця, в яких необхідно обов’язково побувати!

Львівська опера

Опера є однією з найбільш архітектурно виразних пам’яток Львова. Її витончене спорудження дивує жителів і гостей міста неймовірною розкішшю і досконалістю.

Вишукані вулички старого Львова ніколи не бувають порожніми. Всюди вирує життя – ароматною кавою пахнуть львівські кав’ярні, за столиками вуличних кафе насолоджуються відпочинком туристи і самі львів’яни. Тому не шкодуйте свій час та гроші: особлива атмосфера безтурботності відчувається прямо в повітрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *