Привіт із минулого: що читачі залишили між сторінками своїх книг
Марки, поштові листівки, особисті листи, рекламні проспекти та багато інших речей ми часто використовуємо як книжкові закладинки. Щось із цих предметів ми випадково залишаємо між сторінок, а щось, надзвичайно дороге серцю, навмисне ховаємо серед віршів чи прозових рядків.
Такою звичкою ми зовсім не вірізняємося від своїх предків. А щоб у цьому переконатися, варто лише завітати на виставку “Привіт із минулого: знахідки між сторінок книг” у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Окрім речей, які читачі наімовірніше використовували як закладини, працівники відділу науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями виявили понад три тисячі примірників книг та журналів, на сторінках яких містяться різноманітні книжкові знаки. Зазвичай, це екслібриси, печатки, штампи чи вензелі, що вказують на належність видань відомим особам, власникам бібліотек, палітурним майстерням, навчальним чи книготорговельним закладам кінця 19 – початку 20 століття.
За словами бібліотекарів, такі знахідки є цінним джерелом вивчення історії книжкової та бібліотечної справи у Миколаєві.
Серед сторінок книг були знайдені й зовсім старовинні речі. Наприклад, монета 1873 року номіналом 15 копійок, що була в ужитку за часів імператора Олександра ІІ, або ж блакитна марка номіналом 10 копійок із зображенням імператора Миколи ІІ, випущена в обіг 1 січня 1913 р. до 300-річчя дому Романових.
Виставка “Привіт із минулого: знахідки між сторінок книг” триватиме до 28 лютого. Тож ви ще маєте час не лише потримати в руках рідкісні й цінні видання, але й запозичити кілька ідей для власних закладинок.