Yak Lyudi Demayut

«Як люди думають» і що таке творчість: пояснює Дмитро Чернишов

Відсоток власне творчості у творчості досить невеликий.

Решта – терплячість, наполегливість, віра в себе.

І незалежність від думки оточення.

Книг про креативність наразі написано чимало, адже потреба у творчому мисленні та продукуванні оригінальних ідей у сучасному світі зростає з шаленою швидкістю. Проте, розвити у собі таке мислення не просто. Один із найпопулярніших блогерів Дмитро Чернишов у своєму бестселері «Як люди думають» (видавництво: Monolith Bizz) поділився досвідом як налаштуватися на вирішення нестандартних задач із творчим підходом.

Для початку автор акцентує увагу на тому, що розвиток сучасних інформаційних технологій призвів до зміни акцентів в інтелектуальному мисленні:

«В умовах, коли людині не треба тренувати пам’ять для запам’ятовування великої кількості інформації, яка і так завжди напохваті, розумові здібності слабшають. Придумування дає змогу повсякчас тримати мозок у тонусі».

Вплинули технології й на ринок праці, тому автор розглядає розвиток творчого потенціалу та безперервної освіти як спосіб конкурентоспроможності на світовому ринку праці.

Зміни, що вже розпочалися в суспільстві – «твіттерізація мислення», – також позначаються на необхідності розвитку мислення людини. А оскільки, за автором, «жодного мислення, окрім творчого не існує», то і розвивати треба саме його. І для досягнення цієї мети Дмитро Чернишов пропонує свою дієву методику.

Кради як митець, або Остін Клеон і його фішки

Систематизація процесу творчого мислення, доводить, що породження ідеї можна перетворити на контрольований процес. Навіть процес натхнення автор розкладає на частини, що дає змогу не чекати на прихід музи, а власними зусиллями стимулювати творчість. Також автор радить перетворити творчість на гру, при цьому не обов’язково вигадувати нові ігри, достатньо змінити правила в уже знайомих, і це простимулює неабиякий потік творчих ідей.

З усього, що нас оточує і що ми робимо кожного дня, можна вивести шаблони, алгоритми, які й можна застосовувати для активування творчого мислення. Головне – зрозуміти закономірність, й поставлене перед вами завдання буде легко вирішити.

Чернишов у книзі «Як люди думають» пропонує різні методи, прийоми та принципи вирішення задач, застосовуючи безліч прикладів з історії, літератури та навіть дитячих казок і загадок.

Детально розглядає автор і те, як зі старого створити нове, як з’являються нові ідеї. Творчість не починається з чистого аркуша, тому Чернишов радить використовувати свій попередній досвід, щоб розширити межі уяви.

«Ми самі заганяємо себе в рамки з яких боїмося вийти», – пише Чернишов.

І розвінчує стереотипи, зокрема віру в те, що існує лише одна правильна відповідь. Знайшовши її, людина зазвичай зупиняється на досягнутому і не намагається рухатися далі. А це принципово важливо для творчого мислення.

Щоб мислити креативно, поза рамками,  варто ставити все під сумнів й не боятися помилятися. Для цього в книзі наводиться безліч прикладів, коли авторитети та думка більшості не витримували критики та змінювалися, а помилки призводили до геніальних відкриттів. На процес вирішення задач впливають досвід та підґрунтя, зокрема такі фактори, як мова. Тому автор виступає проти стереотипів, усталеної системи цінностей і традицій, які заважають рухатись уперед.

Книга щастя або Що таке хюґе?

Не оминає Чернишов і питання сновидінь, які теж радить використовувати для продукування нових ідей, і пропонує способи контролювати сни.

Та найголовніше, якщо творче мислення вдало спродукувало якусь ідею, це ще не все – необхідно також донести цю ідею до інших. Тому автор акцентує увагу на необхідності мозкових штурмів та обговорення ідей усіма учасниками творчого процесу.

На перший погляд, книга «Як люди думають» спрямована на старше покоління, що звикло до застарілої неефективної системи освіти. Й ця мотиваційна книга має на меті допомогти їм навчитися встигати за сучасними вимогами, розвивати власні ідеї та не боятися креативу. Проте, методи стимуляції творчості, описані Чернишовим, підійдуть для будь-яких цілей: від навчання різного віку дітей до модних корпоративних тренінгів і т.п., не стануть на заваді також і фрілансерам та навіть звичайним працівникам, перед якими поставлено завдання, що потребує незвичного вирішення.

«Коли Ніцше плакав» Ірвіна Ялома

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *