Фото: кадр із тизеру "Наше вперше"

«Наше вперше»: молодь і політика

Перші вибори — і настільки історичні, перша галочка — і така відповідальна, перші очікування – і абсолютно різні реакції. «Наше вперше» – документальний фільм, створений на основі реаліті-шоу «Бебісітери президента» від Громадське.

Стрічка розповідає про молодих людей, які голосують уперше. Для телепроекту знайшли п’ятьох дуже різних хлопців і дівчат із Києва, Львова, Харкова та Попасної. Їм запропонували п’ять топових на момент зйомки кандидатів у президенти України. Герої спостерігали за ними, виконували різні завдання й аналізували їхню передвиборчу кампанію.

Завданням проекту було не нав’язати молоді певний вибір, а навпаки — трохи занурити їх в українську політику, яку більшість із них вважали нудною і брудною справою, та показати, як робиться свідомий вибір.

Феномен сучасного українського кінематографу

Над фільмом «Наше вперше» працювали суто дівчата: журналістки Громадського Анна Єресько, Вікторія Слобода, Олександра Чернова, Олена Зашко.

Після прем’єрного перегляду в рамках VII Львівського медіафоруму Ігор Балинський так оцінив роботу команди авторів:

«Ви зробили те, що не зробили інші. Спробували новий формат. Формат по-живому. В тому розумінні, що ви зробили вчасно те, на що інші мають більше зусиль і ресурсів, але вони поспостерігали весь той період за тими виборами і розійшлися. Ви спробували показати великій молодіжній аудиторії, якою вона є, через 5 типажів і різних героїв. Це тепер питання до аудиторії. Ви свою роботу виконали, і це, по суті, вперше в документальній журналістиці – це міні-політичний серіал, якого раніше не було».

«Наше вперше» — не лише про перші вибори героїв фільму, а й про всю країну, яка пережила сенсаційні президентські перегони і, здається, досі не може оговтатись від їхніх результатів.

«Він хотів бути корисним для України»: у Миколаєві відбувся допрем’єрний показ фільму про Василя Сліпака

Нагадаємо, що вперше документальну стрічку «Наше вперше» презентували 27 травня на «Книжковому арсеналі» в Києві. А 7 червня фільм показали на Громадському після його обговорення в проекті «Нині вже».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *