Рейк’явік – мрія всіх романтиків і авантюристів
Неймовірні пейзажі, величезні льодовики і засніжені вулкани. Країна льоду і полум’я. Мрія всіх романтиків і авантюристів. Усе це про Рейк’явік.
Столиця Ісландії може похвалитися нескінченними можливостями для розваг та пригод. Але з чого найкраще почати? Де зупинитись та смачно поїсти? Який бюджет потрібно мати? Про це детально розповімо далі.
Рейк’явік – найпівнічніша столиця світу. Незважаючи на те, що в ньому проживає менше 200 тисяч мешканців, тут безліч визначних пам’яток та заходів, які приваблюють любителів культури, природи та нічного життя.
Поряд із кольоровими будиночками увагу туристів привертає друга за висотою будівля у місті – хай-тек зала Harpa. Це сучасна скляна будівля, розташована біля старої гавані. Вона вражає своїм виглядом як зовні, так і всередині.
За 600 м від зали Harpa розташований знаменитий символ міста – «Сонячний мандрівник». Цей пам’ятник нагадує скелет стародавнього корабля вікінгів.
Серед релігійних пам’яток надцікавими є футуристична лютеранська церква Гатльґрімскірк’я і неготичний католицький собор Ландакотскірк’я.
Читайте також: Квітка на камені
Рейк’явік – місто приємних сюрпризів. Ви можете спробувати відкрити його приховані скарби самостійно або об’єднатися з місцевими жителями, які не проти показати все навколо.
Столиця Ісландії славиться північною природою, океанським узбережжям, гірськими вершинами та термальними басейнами, найвідоміший з яких – «Блакитна лагуна». Однак і рукотворних пам’яток тут чимало.
Для шанувальників «Бітлз» обов’язкова поїздка на острів Відей, де японська художниця Йоко Оно встановила незвичайний монумент пам’яті улюбленого чоловіка Джона Леннона. Особливо красиво вежа «Уявіть собі світ» виглядає в темряві, коли на тлі північного сяйва високо в небо б’ють промені блакитного світла.
Туристичні тури містом та навколо нього часто включають спостереження за китами. Найкраще це робити в бухті Факсафлуй, поруч із Рейк’явіком.
Нічним життя Рейк’явіка можна або пишатись, або навпаки стидитись… Із неділі по четвер кафе працюють до першої гночі, але в ніч на п’ятницю та суботу залишаються відкритими до 5 ранку. Низка барів та кафе пропонують живу музику вночі, а місто метушиться всілякими розвагами, будь-то: стенд-комедії, театри, опери, драг-шоу, кабаре-вистави, мюзикли та навіть поетичні борделі.
Щомісяця в багатьох кафе проводяться джазові сеанси. Кожну неділю ввечері у пивоварні Bryggjan грають джаз. Щовечора в понеділок, у Хуррі, у вівторок вночі в хостелі «Кекс» і щосереди ввечері в «Пітерсон-люкс» працює джаз-бар.
Що вражає
Влітку – білі ночі. Взимку – північне сяйво, яке можна спостерігати навіть у добре освітленому Рейк’явіку. Найкраще місце для полювання за Авророю Бореаліс – Старий порт і мис Гротта.
Найкращий час для поїздки – з червня по вересень, найтепліші місяці – липень і серпень. У середньому клімат через близькість Гольфстріму м’який, з мінливою погодою і частими, але не сильними дощами. Тому з собою бажано брати непромокальне взуття та одяг. Оскільки Рейк’явік розташований близько до Полярного кола, влітку там дуже довгі дні, а взимку – ночі.
Ціни
Ціни на продукти харчування в супермаркетах вищі, ніж в Україні/
У середньому вартість швидкого харчування така: 308 ₴ за McMeal у McDonalds або BurgerKing (або аналогічна комбінована страва) та 93 ₴ за чизбургер. Для любителів кави: капучино – 109 ₴, еспресо – 76 ₴ .
За день перебування в Рейк’явіку доведеться віддати від 918 ₴ (хостел) до 4,300 ₴ (розкішний готель).
Є готелі для курців і ні, для молоді та сімейних пар, без харчування і з системою «ліжко і сніданок». Не проблема розміститися з домашніми тваринами. Більшість готелів оформлені в традиційному (світлому і простому) скандинавському стилі, але зустрічається і розкішний європейський дизайн.
Щоденні витрати, які вам доведеться сплатити під час подорожі у Рейк’явік:
- Їжа – 303 ₴.
- Харчування в ресторанах – 778 ₴.
- Вода в пляшках – 42 ₴.
- Місцевий транспорт – 362 ₴.
- Вхідні квитки – 925 ₴.
- Алкогольні напої – 227 ₴.
Гарної Вам подорожі!