Знаменитий детектив Блюмквіст

Улюблена книга твого дитинства

Після гучного успіху «Карлсона, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчохи» вимоги до творів шведської письменниці Астрід Ліндґрен дуже високі. Трилогія «Знаменитий детектив Блюмквіст» ці очікування виправдовує сповна.

Цей справжній дитячий детектив просто зачарував мене і прикував до себе аж до останньої сторінки у мої десять. Із першого рядка мені видавалось, що це «доросла книжка». Ну, а що ще можна подумати, коли книжка починається зі слів «— Кров! Напевне кров!»? До того ж, хлопець років одинадцяти шкодує, що йому не випала доля народитися в злиденних лондонських завулках чи в гангстерських кварталах Чикаго, де стрілянина та вбивства — звичайні собі речі. Звучить дуже серйозно і дуже по-дорослому, принаймні так здавалось мені тоді.

Одразу стає зрозуміло, що Калле Блюмквіст — не простий хлопчик, а справжнісінький детектив, поки, правда, юний. Але він знає і вірить, що дуже скоро стане знаменитим.

Ернест Клайн «Першому гравцеві приготуватися»

Калле з найкращим другом Андерсом і Євою-Лоттою, в яку обидва шалено закохані і переконані, що одружаться з нею, як тільки зароблять достатньо коштів, разом складають шалену трійку. Вони постійно грають у війну Червоних і Білих троянд, де їхніми суперниками «Червоними трояндами» виступає команда із трьох інших товаришів. А правила такі: у кого Великий Мумрик — той і встановлює правила, а точніше ховає цього таємничого Мумрика у не менш таємничому місці, підкидаючи якісь ребуси, карти чи записки команді інших «троянд», за допомогою яких та повинна віднайти і захистити честь Великого Мумрика. Але суперники достатньо кмітливі, аби ускладнити цей пошук загадками і квестами, які необхідно розгадати, щоб дістатися до бажаного. Щоправда, гру доводиться призупинити, коли герої стають свідками злочину і потрапляють у справжню «дорослу» халепу.

Книжка насичена пригодами і авантюризмом. Вона передає атмосферу тепла і літа. А ще в ній відкривається істинна цінність дружби й опори, на яких вона стоїть. Окрім того,  у книзі міститься безліч ідей, які точно не залишать байдужими дітей у віці від 8 до 12 років.

«Знаменитий детектив Блюмквіст» став улюбленою книгою мого дитинства. Якщо ви у свій час її не прочитали, то подаруйте цей шанс тим, для кого цей детектив стане джерелом натхнення і жаги до пригод. Трилогія чудово підійде для тих, кому точно буде цікаво дізнатись, хто такий Великий Мумрик, вивідати ключ до таємничої мови Білих Троянд і навчитись залишатись непоміченим, коли розкриваєш справжню справу.

Хлопці з вулиці Пала (1969)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *