100 способів змінити життя
“100 способів змінити життя” – це одна з тих книжок, що точно спонукає до дій. Її автор, Лариса Парфентьєва, довгий час працювала на російському телебаченні, але одного дня зрозуміла, що дійшла до межі і не має сил далі проживати не своє життя. У книжці письменниця й блогер ділиться напрацюваннями, як почати все з початку і отримати від цього насолоду.
Тут ви знайдете багато посилань на інші книжки із саморозвитку, багато прикладів із життя авторки, її друзів і клієнтів – простих людей. Це допомагає подивитися й на себе зі сторони. Способів багато, як бачимо з назви. Аж 100. Але кожен знайде щось для себе і власної ситуації.
Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки
Мене, наприклад, дуже підбадьорив розділ про те, що після натхненного початку нової справи обов’язково буде етап зневіри в себе і свою справу. Виявляється, річ не в мені, що я так швидко перегораю. І це не означає, що справа “не моя». Так влаштований світ: спочатку ми проходимо етап «необґрунтованого оптимізму», за ним йде етап «інформованого песимізму», а потім запеклий ворог успіху – «момент відчаю». Саме на цьому етапі більшість людей зрікається своєї ідеї. Але якщо витримати і пережити найважчий момент, то можна дістатися до «інформованого оптимізму». А потім і до найвищої мети – «самореалізації».
Ще одна новина, яка мене неабияк потішила, – таланту не існує. Як наголошує Лариса Парфентьєва, це міф для ледачих. В принципі, так само, як і натхнення. Реальність виглядає так, що людина, яка присвячує певній справі десять тисяч годин або більше, а це приблизно 8-10 років життя, стає в цій сфері мега професіоналом, як от, наприклад, Білл Гейтс, Андре Агассі або Девід Бекгем.
І на останок, давно відома всім нам істина – почни займатися улюбленою справою щодня, присвячуючи їй лише годину, і через місяць ти почнеш пишатися собою і станеш більш впевненим у собі та свої силах. А це притягне до тебе щедрі пропозиції й можливості. Доброзичливий Всесвіт обіцяє про це подбати.
Легка й проста книга “100 способів змінити життя” нагадує нам прості істини й підтверджує, що ми рухаємося в правильно напрямку або, принаймні, збираємося ним рухатися.