Write

Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки

«Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки» – нова книжка харківської письменниці Таіс Золотковської. Або навіть путівник для тих письменників, які тільки починають свій творчий шлях. Мушу одразу зауважити, що саме для письменників, не для блогерів чи журналістів.

На відміну від інших книжок подібного жанру, авторка не намагається запевнити нас, що писати – класно і це допоможе нам жити «в потоці». Вона звертається до тих, хто це вже знає і практикує.  З книжки ми дізнаємося, з яких частин має складатися сюжет, як створити персонажа, щоб у нього був ґрунт під ногами, як  правильно побудувати діалог, і як він може стати нам у нагоді. Після кожного розділу автор дає читачу практичне завдання, додаючи приклад уже виконаного завдання. Такими прикладами слугують тексти самої Таіс Золотковської або членів Клубу Анонімних Авторів. Цей клуб – теж справа рук молодої письменниці, там вона допомагає колегам по перу вийти з творчої кризи, не припиняючи письменницької праці.

5 блогерів, яких сама читаю і вам раджу

Автор «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки» ділиться з нами порадами, як видати вже написану книгу, а ще розповідає про світовий марафон  NaNoWriMo, до якого може долучитися кожен охочий уже в листопаді. До речі, саме в рамках цього марафону Таіс Золотковська написала книгу «Лінія зусилля».

Якщо ви шукаєте рецепту швидкого написання книги, не докладаючи зусиль, то в цій книжці його немає. Але є досвід письменниці і, на мій погляд,  дієві поради з приводу того, де шукати ідеї для сюжетів, як зосередитися на письмі, а не загубитися в нетрях Інтернету або не покинути письменництво взагалі під прискіпливим поглядом внутрішнього Критика.

Пам’ятайте, що «натхнення» – це міф і можна померти раніше ніж його дочекатися, а регулярний creative writing у поєднанні з вашим неповторним внутрішнім світом, наповненим нерозказаних історій, – це шлях до власноруч написаної книжки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *