Дистанційно керований робот, оснащений кулеметом, розроблений Корпусом морської піхоти Сполучених Штатів. Фото: USMC

Маск не створюватиме роботів-убивць

Світові лідери-винахідники, серед яких Ілон Маск, підписали угоду про заборону розробок автономної летальної зброї. Про це повідомляє The Verge.

Угода стала фінальною стадією неофіційної глобальної коаліції розробників та дослідників, які виступають проти поширення зброї, що може використовувати штучний інтелект для вибору й ураження цілей без участі людини. Такі роботи-вбивці, наголошують винахідники, несуть моральну та прагматичну загрозу.

З моральної точки зору, машини не можуть вирішувати, позбавляти людину життя чи ні. З прагматичної – поширення такої зброї загрожує дестабілізацією як для країни в цілому, так і для життя кожної окремої людини.

Google оштрафували на $5 млрд

Серед підписантів угоди – засновники компанії DeepMind Шейн Легг, Мустафа Сулейман та Деміс Хасабіс, засновник Skype Яан Таллінн та інші розробники зброї.

Один із підписантів, професор фізики Массачусецького технологічного інституту Макс Тегмарк зауважив, що така угода показує усьому світу, що лідери-винахідники “перейшли від розмов до дій”. Більше того, домовленість накладає жорсткі обмеження розвитку автономної зброї для воєнного використання.

«Зброя,  яка автономно вирішує вбивати людей, така ж огидна і дестабілізуюча, як і біологічна зброя, тому ці дві проблеми варто вирішувати однаково», – заявив Тегмарк.

Поки що спроби міжнародного регулювання автономної зброї були неефективними. Учасники угоди висловили припущення, що законодавство повинно обмежувати автономну зброю, подібно до хімічної зброї та наземних мін. Однак, вони визнають, що застосування таких законів буде величезним викликом, оскільки технологія розробки автономної зброї вже поширена. Крім того, країни, які найбільше беруть участь у розробці цієї технології (як США та Китай), не мають реального стимулу не робити цього.

Facebook не показуватиме неповнолітнім рекламу аксесуарів для зброї

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *