Simon Petlura

На кіностудії ім. Довженка знімають фільм про Симона Петлюру

Режисер та гендиректор кіностудії імені Довженка Олег Янчук знімає фільм про останні роки життя Симона Петлюри «Таємний щоденник Симона Петлюри». Про це повідомляє Радіо Свобода.

У стрічці використано прийом написання щоденника, який переносить глядачів із Парижа в Україну, до подій та дійових осіб того короткого періоду УНР, коли Україна здобула, та не змогла втримати незалежність.

«Драматургія так збудована, що оцей щоденник нам дозволяє повертатися у спогади, в те, що відбувалося в Україні, і в той же час розкриває причини, чому все ж таки відбулася поразка, чому Петлюра був змушений зі своєю армією емігрувати. Історія йде, як по спіралі, вона повторюється. Тому, я би сказав, що цей фільм певною мірою – попередження для нас сьогодні. Щоб, не дай Боже, не повторилося те, що відбулося, власне, з Українською Народною Республікою», – коментує Олег Янчук.

Половину бюджету стрічки фінансує держава, решту зібрала діаспора – Український конгресовий комітет Америки.

В Україні екранізують «Ворошиловград» Сергія Жадана

За словами режисера, мета фільму – зруйнувати стереотип, збудований радянською пропагандою, про Петлюру як антисеміта, погромника, терориста і бандита.

Симон Петлюра – Генеральний секретар з військових справ Генерального секретаріату Української Центральної Ради, Головний отаман військ УНР, Голова Директорії УНР. Був убитий 25 травня 1926 року Самуїлом Швабцбардом у Парижі.

Фото: http://www.memory.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *