P Sh

Павло Шеремета: «Одними молитвами і працею лідерів Україну підняти не можна»

Відомий український економіст Павло Шеремета завітав до Миколаєва з лекцією «Співвідповідальність задля прориву». 14 березня у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили студенти, викладачі університету та усі зацікавлені жителі міста мали змогу дізнатися думку професіонала щодо основних проблем української економіки та можливих шляхів їх вирішення. Захід організувала Українська Академія Лідерства.

«Україна і Польща з 1991 року починали свій розвиток з однаковими економічними показниками. То чому Україна, яка має величезний людський потенціал і широкі можливості, за стільки років не змогла побудувати потужну економіку?» – розпочав лекцію економіст.

Павло Шеремета представив класичну модель росту економіки, що полягає у вкладанні капіталу та широкому залученні населення до праці. Дотримання цих принципів, на його думку, стимулює економічне піднесення будь-якої країни. Економіст посилався на авторів стратегії «блакитного океану» професорів Чан Кіма і Рене Моборна із Малайзії.

«Прорив у сфері економіки Україна може здійснити завдяки так званому «океанному зсуву реальності», – каже Павло Шеремета. – Спричинити цей «зсув» можливо завдяки ментальності, інструментам і людяності».

Присутні на лекції мали можливість поспілкуватись з науковцем і поставити питання, які стосуються розвитку економіки. Так, на питання «Що на вашу думку потрібно зробити, щоб підвищити рівень економічного розвитку Миколаївщини?» Павло Шеремета відповів:

«Потрібно, перш за все, розвивати сферу послуг, залучати до цього велику кількість людей і масово розвивати підприємництво. І лише тоді ми зможемо економічно розвинути не тільки Миколаїв, але й усю країну. Одними молитвами і працею лідерів Україну підняти не можна».

Закінчив лекцію економіст оптимістично:

«Так просто нас не здолати. Історія кинула нашому народу виклик. З труднощами в нашій країні можемо впоратись тільки ми – українці. Немає значення, скільки разів ми падаємо: важливо, як швидко ми піднімаємось».

Миколаївські ЗМІ: хто створює новини

Фото Олександри Супрун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *