TEDx: у Миколаєві відбулася наймасштабніша подія жовтня
Уперше у Миколаєві відбулася конференція TED. 5 жовтня концерт-хол «Юність» зібрав охочих послухати найуспішніших лідерів сучасності.
Що таке TED?
Це приватний американський фонд, який щороку проводить конференції, аби поширити оригінальні ідеї, що покликані поліпшити життя людей у різних сферах.
TED не обмежується виключно однією темою, спікери говорять про науку, мистецтво, політику, культуру, дизайн, бізнес. Незважаючи на те, що захід проводиться виключно в Каліфорнії, організатори дозволяють проводити подібні конференції у форматі «TEDx». Буква «х» означає те, що конференція є незалежною та в усьому дотримується правил TED.
Якими ідеями поділилися спікери?
Відкрив конференцію Олександр Данильцев, керівник громадської організації «Світла сторона» з виступом «Причини й наслідки». Головною ідеєю виступу було довести: все в житті відбувається за принципом бумеранга, є причина, є дія, отже, незабаром настане наслідок. Якщо хочемо, аби до нас були добрими, маємо самі бути такими, хочемо, щоб нас любили, самі маємо любити.
Микита Худяков, представник Mykolaiv IT Cluster, розповів про те, як поширюється майбутнє. Це відбувається досить нерівномірно, адже ще не в усьому світі є, наприклад, 4G, проте вже деяку роботу можуть виконувати не люди, а роботи, машини. Віртуальна реальність, безліч додатків у нашому смартфоні – все це наближає майбутнє. Майбутнє – це не лише технології, але технології – це величезна частина майбутнього.
На виступ Вахтанга Кіпіані, журналіста, головного редактора «Історичної правди», чекали усі. Його тема «Минуле як майбутнє» вкотре доводить, наскільки важливо знати свою історію, цікавитися нею, не боятися відкривати нові факти, погляди, історії людей, які стали свідками історичних подій.
«Хай люди з’ясовують. З’ясування − це як тертя. Без тертя ми не змогли б ходити. Суспільство має виговоритися», − говорить Кіпіані.
Не менш цікавими й корисними були виступи Олександра Томіліна, який займається дизайном презентацій та Лариси Ярової, власниці весільного агентства «Be Happy». Пан Олександр повідав аудиторії про design thinking:
«Наше мислення формує наш простір, а наш простір формує наше мислення», − стверджує Томілін.
Він закликає до лаконічного використання реклами на банерах міст та вміння робити презентації так, аби вони доповнювали ідею спікера, а не перекривали її занадто великою кількістю тексту.
Лариса Ярова говорила про потенціал маленького міста й на власному прикладі довела: аби досягнути успіху на ринку, зовсім не обов’язково переїжджати у велике місто. Головне – мати бажання й мотивацію зробити рідне місто кращим.
Уперше на сцені TEDx спікер не говорив, а… танцював. Андрій Утєнков разом із своєю партнеркою продемонстрував чуттєву контактну імпровізацію.
Про електронну демократію розповів по Skype зв’язку Олександр Мельник. Приділили увагу й психології. Василь Комісаров розповів про те, наскільки важливим є зв’язок між батьком й сином, яку величезну роль відіграє для дитини батько, його вчинки, увага, його участь у вихованні.
Упевнені, що проведення TEDx стане традицією у Миколаєві, адже саме такі заходи дають можливість надихатися, стимулювати громаду на зміни, ділитися крутими ідеями й використовувати досвід й поради тих, хто вже досяг вершин у житті.