Oscar I Rozheva Pani

У Миколаєві показали благодійну виставу “Оскар і Рожева Пані”. ФОТО

Невиліковно хворий хлопчик Оскар пише листи до Бога, у яких благає Всевишнього про милосердя, радість, гармонію та любов. Посередником між Богом та хлопчиком стає дивовижна Рожева Пані.

11 квітня цю історію про надії та мрії безнадійно хворого Оскара, за мотивами всесвітньо відомого роману сучасного французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта “Оскар і Рожева Пані”, побачили миколаївські глядачі.

Театральна вистава є частиною масштабного благодійного проекту, створеного у 2016 році і покликаного привернути увагу суспільства до необхідності надання паліативної допомоги невиліковно хворим діткам.

Ініціатором проекту та виконавицею головної ролі є Ірма Вітовська, режисер – Ростислав Держипільський. Над виставою працювали митці з різних куточків України – Івано-Франківська, Львова, Києва та Харкова. Українська постановка відрізняється від світових трактувань твору Шмітта зокрема й тим, що в ній беруть участь діти (актори Марко Кирильчук та Влад Балюк), а не лише дорослі актори.

Перед виставою в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулася прес-конференція Ірми Вітовської та Ростислава Держипільського. На ній митці розповіли, як працювали над виставою та яких успіхів у поставленій меті досягли протягом кількох років.

“Коли я занурився у філософію паліативу, то зрозумів, що гріх відмовлятися і гріх цього не робити”, – поділився режисер Ростислав Держипільський.

На сьогодні, завдяки арт-проекту вдалося зібрати майже два мільйони гривень. Кошти, які пожертвують миколаївці, будуть витрачені через обласний благодійний фонд “Сприяння дітям” на потреби відділення кардіоневрології. Там лікуються діти, що народилися з невиліковними вадами серця й потребують паліативної допомоги.

“Якщо це буде не дуже великий збір, то ми закупимо медикаменти, якщо зберемо більше коштів, то зможемо придбати обладнання”, – розповіла керівник благодійного фонду Олена Легка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *