9 5 тижнів

Елізабет Мак-Нілл «Дев’ять з половиною тижнів»

Після виходу сенсаційного еротично-порнографічного фільму «П’ятдесят відтінків сірого», який став рекордсменом продажів, публіка відверто заговорила про феномен БДСМ. Те, що до цього вважалося збоченням та закритою темою, перетворилося на модний тренд. Тепер, коли хвиля популярності згаданої трилогії стихла, можна згадати попередника «П’ятдесяти відтінків» – теж екранізованого роману «Дев’ять з половиною тижнів».

«Бабуся» Анастейши Стіл вийшла друком понад тридцять років тому й свого часу також наробила гучного скандалу. Відверті детальні описи сексуальних сцен не могли лишитися поза увагою пуритансько налаштованої публіки. Сюжет як такий відсутній, історія бурхливого, але швидкоплинного роману одповідається жінкою. Із епізодичних спогадів читач дізнається про початок і кінець цих хворобливих збочених стосунків, які тривали дев’ять із половиною тижнів.

Богдан Логвиненко «Saint porno. Історія про кіно і тіло»

Садомазохізм у книзі присутній не лише як частина сексуальної гри, а як модель стосунків, у яких жінка безоглядно підкорюється чоловікові. Приниження та безправність виступають єдиним механізмом отримання фізичного задоволення, при цьому психіка жінки зазнає нищівного руйнування, що й призводить до розриву фатальних стосунків. Чоловік із кожним разом усе далі відсуває межі дозволеного, випробовуючи свою владу. Починаючи з простого зв’язування рук, він вигадує усе нові способи знущання й не нехтує побиттям.

Тож нічого дивного, що історія паталогічних стосунків викликала обурення не лише поборників моралі, а й феміністок. Головна героїня, успішна ділова жінка, перетворюється на безвольний об’єкт у руках чоловіка, а головне їй це подобається, й не виникає жодного пориву до супротиву.

Загалом короткий скандальний роман зміг умістити багато детальних шокуючих описів, що й сьогодні можуть викликати відразу чи обурення. До того ж, роман «Дев’ять із половиною тижнів», на відміну від свого згаданого наступника, не романтична історія кохання мільярдера та простої дівчини, а сповідь про травматичні та хворобливі стосунки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *