«Хоробра сімнадцятка» у Миколаєві
Заборони, війна, примусові роботи в німецьких таборах та рятівна еміграція: у Миколаєві презентували документальний фільм про трагічну та водночас тріумфальну історію української капели бандуристів ім. Тараса Шевченка «Хоробра сімнадцятка». Стрічку у наше місто привіз кінорежисер, син першого канадського учасника капели Орест Сушко, який є автором ідеї фільму.
«Я з великим ентузіазмом здійснив музичну мандрівку в часі, намагаючись осягнути історію української капели бандуристів ім. Тараса Шевченка та її перші кроки. З цією метою я вирішив створити документальний фільм, який висвітлює тернистий шлях перших членів капели», – розповідає режисер.
Насправді стрічка розповідає не лише про 17 музикантів, яких називають «кістяком» колективу. Історія капели бере початок від 1918 року. За майже 100-літню історію колектив капели переживав злети і падіння, однак у всі часи він був символом і осередком українства – чи то в Радянській Україні, чи в таборах Німеччини, чи в еміграції в Північній Америці.
«Найбільше мене зворушив той момент, коли бандуристи виступали в Німеччині на фабриках і заводах, і українці, які їх слухали, плакали. Плакали ми і плакали бандури – так вони говорили», – ділиться враженнями від стрічки студент Української академії лідерства Богдан Граб.
Зазначимо, українська прем’єра фільму «Хоробра сімнадцятка» стала можливою завдяки програмі ім. Фулбрайта, яка цьогоріч відзначає своє 25-річчя. Стрічку вже презентували у Києві, Львові та Харкові.