Mif Rezhiser Min

«Він хотів бути корисним для України»: у Миколаєві відбувся допрем’єрний показ фільму про Василя Сліпака

Його треба пам’ятати як воїна, – кажуть побратими. Його треба пам’ятати як прекрасного співака, – стверджують друзі-музиканти. Та для українців Василь Сліпак став прикладом людини, яка змінила своє комфортне життя й успішну кар’єру на військові обладунки та захист України.

30 січня у Миколаєві відбувся допрем’єрний показ документального фільму про всесвітньо відомого оперного співака, волонтера та добровольця Василя Сліпака під назвою «Міф». Стрічку презентував один із режисерів Іван Ясний.

Історію про успішну кар’єру на найкращих сценах світу, друзів та кохання глядачам розповідає старший брат співака. «Він пізно почав говорити, але коли почав, то зразу заспівав», – розпочинає свою оповідь про молодшого брата Орест Сліпак.

Стрічка об’єднує дві історії – з книги Джанні Родарі «Джельсоміно в країні брехунів» про хлопчика з унікальним голосом, який боровся з негідниками, та хлопчика Василя, який вирушає боротися з ворогами своєї країни. Як оповідання, так і історія Василя завершуються трагічно: «Він помер за країну, але Україна ще не змінилася».

У фільмі використані відео концертів, а також сцен із побутового життя співака. Про Василя Сліпака також розповідають його друзі-музиканти та побратими. Незважаючи на всесвітню славу, Василь хотів, щоб солдати визнали його як рівного. Напевно, саме тому і не зізнавався їм, що є знаменитим оперним співаком.

Прем’єра стрічки «Міф» у Києва та початок прокату в Україні відбудеться 8 квітня.

«Хоробра сімнадцятка» у Миколаєві

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *