Yevrei Min

Німецькі студенти відвідали Миколаїв

Протягом двох тижнів студенти з Німеччини вивчали у Миколаєві історію євреїв на Півдні Україні з кінця 18 століття до початку 1920 років.

За словами організаторів, така тема проекту була обрана невипадково. Адже більшість європейців пов’язують історію євреїв із трагічними подіями 20 століття, однак мало хто знає, як вони жили до початку Другої світової війни. Наприклад, у Миколаєві євреї жили від самого заснування міста: вони налагоджували торгівлю та займались кораблебудуванням.

У рамках проекту студенти слухали лекції про місця поселень євреїв та єврейську спільноту в Миколаєві. На прикладі життя і творчості письменника єврейського походження Ісака Бабеля молодь ознайомилась з історією єврейських погромів у Російській імперії. Долю євреїв студенти вивчали і на прикладі фільмів “Беня Крик” (1926) та “Комісар” (1967).

Історик та краєзнавець Володимир Щукін провів гостям екскурсію містом та областю. Зокрема, місцями, пов’язаними з історією євреїв, та колишню єврейську колонію. Також студенти ознайомились із єврейськими документами (накази, прохання, метричні книги тощо) в обласному архіві та відвідали єврейський культурний центр і синагогу.

Завершився проект триденною поїздкою до Одеси. Там студенти відвідали Ізраїльський культурний центр, єврейський музей та місця, пов’язані з історією євреїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *