Kira Muratova

Померла українська режисерка Кіра Муратова

6 червня 2018 роки не стало Кіри Муратової – однієї з найяскравіших представниць українського кіно. Можна з упевненістю сказати, що разом із нею пішла й частина тієї епохи, в яку їй довелося жити і творити.

Закінчивши ВДІК і будучи митцем у непростий радянський час, Кіра Муратова, проте, завжди залишалася вірною своїм ідеалам і мала дуже міцний внутрішній стрижень. Не приєднуючись до жодного політичного руху ні за часів СРСР, ні вже у пострадянський час, вона вважала за краще зосереджуватися на внутрішньому світі людини, її душі та моралі. І робила вона це своїм неповторним способом. При цьому, пронісши свої переконання через усе життя. Будучи поза політикою, вона все-таки не була аполітичною і була здатна давати оцінку явищам і подіям, так само користуючись однією і тією ж мірою – цінністю людини і людського життя.

Її фільми провели довгі роки на полицях в архівах за радянських часів, перш ніж їх міг побачити глядач. Її фільми після розпаду СРСР не стали популярні у масового глядача. Вони, утім, і не могли стати популярними в епоху мультиплексів і кінофраншизи: кожен її фільм – це унікальний, багатошаровий твір, якому треба дати можливість проникнути в душу кіноглядача, спробувати відчути і поспостерігати за собою.

Отримавши безліч нагород, знімаючи свої чергові фільми всупереч перешкодам, до 80 років Кіра Муратова прийняла рішення піти з кіно через поганий стан здоров’я. О​станні три роки свого життя режисерка приділяла час дому і, за її власним словами, споживала мистецтво, створене іншими.

Залишивши після себе багату кінематографічну спадщину, відкривши багатьох акторів, Кіра Муратова безсумнівно вплинула не тільки на кінематограф, а й на гуманістичний розвиток у цілому.

Фото: The Hollуwood Reporter

«Він хотів бути корисним для України»: у Миколаєві відбувся допрем’єрний показ фільму про Василя Сліпака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *