Вірші місцевих поетів скоро прикрашатимуть стіни Миколаєва
Протягом останніх років в Україні набирає популярності так званий стріт-арт. У різних містах нашої країни з’являються стобарвні картини на різну тематику. Це можуть бути ілюстрації до книг чи фільмів, вірші, незвичайне графіті, патріотичні малюнки або ж карикатури.
Митці ретельно перемішують фарби, щоб створити неповторні кольори, а потім різними за товщиною пензлями наносять їх на стіну мазок за мазком. Інколи використовують трафарети. Споглядаючи такий творчий процес, дивуєшся, як же гарно кольори переливаються на сонці, поступово перетворюючись на шедевр.
Зазвичай подібні малюнки роблять у центрі міста, аби кожен охочий міг побачити щось незвичайне, коли проходить повз одноманітні сірі будинки.
Можливо, хтось вважає це вандалізмом. Як так, малювати на стінах? Це ж паплюження архітектурних пам’яток. Це помилкове твердження. Такі картини чи написи не робляться під покровом ночі, аби ніхто не бачив. Це надзвичайно довга на кропітка робота. На такий розпис завжди є дозвіл міської ради та жителів будинку, який митець обрав для свого малюнка.
В організації подібних заходів Миколаїв не є виключенням. Адже такий стріт-арт не лише естетично красивий, а й популярний серед туристів.
Автором та координатором проекту «Вірші на стінах», який до кінця осені має втілитися у життя, є Анатолій Шевченко – студент, громадський діяч та поет за сумісництвом.
«Це дуже спонтанне рішення. Одного разу у стрічці новин я побачив формулювання «Николаев должен стать приманкой для туриста» і саме з того часу мене не покидали ідеї, пов’язані зі створенням чогось незвичайного у нашому місті. Через деякий час я помітив подібну практику у Кропивницькому та Львові. Це й стало стимулом до створення даного проекту», − ділиться своїми спогадами Анатолій.
Також проект «Вірші на стінах» допоможе нагадати людям про всю красу та велич літератури, яку останнім часом, на жаль, часто забувають.
«Ми хочемо показати людям, що краса слова все ще привертає погляди туристів. Також неодмінно хочемо показати працю місцевих поетів. Саме їхні вірші будуть відтворенні на локаціях», − розповідає Анатолій.
Поки що локації невідомі. Наразі ведуться переговори з власниками будинків, які знаходяться у центрі або ж у помітних місцях.
Насправді, аби зробити подібний проект треба небагато, але скільки ж позитивних емоцій він принесе жителям та скільки нових селфі потрапить у мережу інтернет.
«Щоб зробити щось подібне потрібно лише мати фарбу, визначитися з репертуаром та знайти художника», − наголошує Анатолій.
Фото надав Анатолій Шевченко