Misto Mrii Mykolaiv

Мрія, яка стала реальністю: у Миколаєві відкрили унікальну виставку

Мрійники, а за сумісництвом колекціонери-моделісти Андрій Шинкаренко, Леонід Фісенко та Анатолій Смишляєв створили унікальний макет уявного Миколаєва площею 12 кв. м.

У місті мрії є все: залізниця з вокзалом, туннелями, депо, діючим тепловозом та майже справжнім паровозом. Для його заправки навіть передбачили вугільний склад. На скелях розташувався старовинний замок; під горою – приватні садиби, теплиці, магазинчики, ресторани. У місті є і промислова зона з шахтою і механічним заводом. Відпочивати мешканцям «уявного міста» пропонують у величезному лунопарку.

Загалом макет вміщує близько 200 споруд. На перший погляд, «уявне місто» зовсім не схоже на Миколаїв. Красиві будівлі та фахверкові будиночки радше нагадують невеличке містечко десь у Європі. До Миколаєва нас повертає, наприклад усім відома Шухівська водонапірна вежа. Її модель створили за оригінальними кресленнями та роздрукували на 3D-принтері спеціально для виставки. А завдяки Борису Салтовському макет експозиції отримав свій унікальний звук.

За словами авторів, «уявне місто» – це Миколаїв, про який вони мріють.

 

Свою роботу Андрій Шинкаренко, Леонід Фісенко та Анатолій Смишляєв презентували на виставці у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї. Вона одразу викликала неабиякий інтерес у містян: одними з перших гостей на виставку завітали директор Миколаївського тепловозоремонтного заводу В’ячеслав Сімченко, начальник управління культури Миколаївської міської ради Юрій Любаров та миколаївський історик Сергій Гаврилов.

Миколаївський футбол: врятувати потопаючого – справа рук самого потопаючого

Окрім власне макету, на виставці  також можна познайомитись з унікальними історичними експонатами з Державного архіву Миколаївської області: сигнальними ліхтарями; ящиками; табличками виробників паровозів та вагонів минулого століття; унікальними картами та документами.

Виставка працюватиме до 1 листопада.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *